حق گو بلوچ

نخستین وبلاگ سه گانه سوز سیستان وبلوچستان(طنز،خبرو تحلیل)

اجرای عمومی نمایش آیینی «زهم و کپن» در ایرانشهرخبرگزاری فارس:
مدیر روابط عمومی شهرداری ایرانشهر از اجرای نمایش بومی «زهم و کپن» به مناسبت اعیاد قربان و غدیر در شهرستان ایرانشهر خبر داد.

محمد دین دشتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: نمایش «زهم و کپن» حاصل تلاش و تمرین جهار ماهه هنرمندان تئاتر مؤسسه آهنگ بلوچ ایرانشهر با حضور 20 بازیگر به نویسندگی نصیراحمد ملازهی است.

وی افزود: این نمایش با بازی ابراهیم ساویز، رحمان ریگی، امان‌الله لشکرزهی، نصیراحمد ملازهی، یونس داودی، صادق سهرابی، محمد دژکامه، اسلم بیجارزهی، بهنام طوقی، مروان بیجارزهی، سعید دامنی، علی دیودل، معصومه میرکازهی، طیبه رویان، خدیجه جلالوند، سیما آمنی خوش، منیره آمنی خوش و با حضور اساتید برجسته موسیقی دهل و سرنای استان (استاد ابابکر درزاده ) و با استفاده از نظر اساتید برجسته تئاتر کشور ( استاد شهرام نوشیر) به اجرا درمی‌آید.

کارگردان نمای زهم و کپن ادامه داد: این نمایش در تاریخ 10 لغایت 11 آبان‌ماه ساعت 18 در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی به روی صحنه خواهد رفت.

دین دشتی بیان کرد: از عموم مردم شهرستان ایرانشهر دعوت به عمل می‌آید از این پروژه فرهنگی با رویکرد صلح و سازش دیدن کنند.

دستیار کارگردان و منشی صحنه نمایش نیز گفت: حمایت از فعالیت جوانان فرهنگی، هنری نیاز امروز جامعه ما است و بر این باور هستیم که تنها راه نجات ما از بحران‌ها و چالش‌های اجتماعی، کار فرهنگی در منطقه است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم آبان ۱۳۹۱ساعت 21:0  توسط حق گو   |