حق گو بلوچ

نخستین وبلاگ سه گانه سوز سیستان وبلوچستان(طنز،خبرو تحلیل)

آخرین وضعیت و دست نوشته های تعدادی از وبلاگ نویسان بلوچستان

عیدفطرت مبارک

وبلاگ رازگوبلوچ : این وبلاگ نویس که نوشته هایش مخالفان وموافقان زیادی داشت ،معتقدبودبایستی نقدازدرون ،نقدازبیرون و نقدر از شمال وجنوب وسایر جاها بکنیم ایشان بعداز ماه مبارک رمضان که برای خواندن نماز عید فطربه یکی از دهات های اطراف قصرقندرفته بود تاکنون مراجعت نکرده ،از کسانیکه از این وبلاگ نویس ارزشی اطلاع دارند مارا و همه را از نگرانی برهانندومژدگانی یک کارتون انار سنگانی از آقای یاسرکرد بگیرند.

وبلاگ مرز ارتباط:این وبلاگ نویس که به صورت ناگهانی دارفانی را دردنیای مجازی وداع گفته بود،برای دفاع از هتک حرمت به وبلاگ نویسان نیکشهر با یک عطسه از نوع چشگ دوباره چشم به جهان گشود ودرمطلبی پاکنویسی شده از سایت تیاب ونزدیک به جریانات انحرافی ظهور کرد،البته مشتریان این وبلاگ در بیش یک هزاروسیصد کامنت با عجز وناله و شیون وفغان از وی خواسته بودند دوباره برگرد که ایشان به بهانه همراهی با وبلاگ نویسان نیکشهری دوباره برگشت .

وبلاگ ویکی لیکس نیکشهر(تلنگر):این وبلاگ که درواقع سپرموشکی نیکشهردرمقابل حملات روستای 4700 ساله تلقی می شود . در اخرین نوشته ش گفته : کتابهای دانش آموزان مخصوصا ششم ابتدایی توسط آقای پروین توزیع می شود البته منظورش علی پروین مربی باسابقه پیروزی تهران نیست .

وبلاگ بلوچ ارتباط:وبلاگ نویسی روزنامه نگار ،کاربلدروابط عمومی ،جامعه شناس ،مترجم زبان انگلیسی ،هندوستان شناس ، مسلط به شهرهای علیگر ،مینسور،دهلی نو وبنگلور کشورهندوستان مدتی است مقیم آن کشورشده است ومشغول به تحصیل در رشته ی بازیگری زیرنظرآمیتابچن می باشد. این وبلاگ نویس که قرار است به زودی پیشوند دکتر به اسم وی اضافه شود گفت : خیلی وقت بود طوطی هوس هندوستان کرده بود و این طوطی از قفس پرید وراهی هندوستان شد .

کشکول بلوچ :این وبلاگ نویس درماه مبارک رمضان بعد از تشیع جنازه ی یکی از بستگانش وصرف افطار در آخرین روزماه مبارک رمضان ایرانشهر را به نقطه نامعلومی برای اقامه ی نماز فطر ترک نموده است. وتاکنون به منزل مراجعت نکرده اماتحقیقات پلیسی نشان می دهد ایشان چند روز پیش با آقای شهرام ریگی پرتغال فروش اینترنتی استان که درچابهار به سر می برده تماس تلفنی داشته اند که اکنون بازپرس شعبه ی 4 دادگاه مدنی ایرانشهر ،آقای ریگی را احضارنموده تااز محل مخفی شدن ایشان پرده بردارد.

آبگینه : این وبلاگ نویس فمینیست و نماینده سازمان ملل در امور زنان در ایرانشهر هنوز باغ گل کاکتوس او به بار ننشسته است تا به صادرات این محصول در اتحادیه ی بانوان بپردازد اما بیشترین دلیل آن از سوی کارشناسان حفظ نباتات گیاهی استفاده از کودهای شیمیایی نامرغوب توصیه شده توسط آقای مهندس قاف شمالی عنوان می کنند. این وبلاگ نویس در آخرین مطلبش از چرک نویس های 20 سال پیش خود ( دوران دوم دبستان ) استفاده کرده و به نقل از مارک تواین نویسنده ی نمی دونم کدوم کشور استفاده کرده است .می بینید این بانوی نابغه در کلاس دوم ابنداییچه هوش وذکاوت ستودنی داشته است.

پسری از قصرقند:این وبلاگ نویس جوان واحتمالا 21 ساله وبازهم احتمالا قصرقندی مدت کمی است به دنیای مجازی پاگذاشته است ،تاجایی که وبلاگ این وبلاگ نویس را مرور می کنم ناگفته پیداست ایشان شاعر ، نویسنده ، خبرنگار ، عکاس و شاید هم حسابدار است البته دوربین عکاسی ایشان یک موبایل سامسونگ گلکسی است واز هرچی که دوست داشته باشد عکس می گیرد وبرایش مطلب می نویسد فرق نمی کند چی باشد ممکن سوژه اش یک تیر چراغ پارکی شکسته باشد ،یاپارکی نیمه کاره و یا هم ساختمانی نیمه کاره و شاید هم پکنیکی درحوالی رود خانه ی کاجو و ذکر نام چتنی انبه ای قصرقند از عمق علاقمندی ایشان به این محصول سنتی ودست ساز را نشان می دهد. کف بینی کف دستان ایشان توسط آقای بیکران چنین نشان می دهد که وی خود یا یکی از فامیلان نزدیکش دراین دوره از شورا اسلامی کاندید خواهند شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391ساعت 1:7  توسط حق گو   | 

سوختگی بالای 80 درصد یکی از روسای ادارات نیکشهر

یکی از روسای ادارات شهرستان نیکشهر دراثر سانحه ی برخورد بایکی از علاقمندان وپیشکسوتان به علت پرتاب یک استکان (ازنوع شیشه مربابی هویج )چای داغ از ناحیه سردچارسوختگی بالای 80 درصد شد.رییس بیمارستان سوانح سوختگی بیمارستان 22 بهمن نیکشهر حال این حادثه دیده را رضایتخبش اعلام وگفت:ایشان امروز حوالی ساعت 4 بعدازظهراز بیمارستان مرخص وبا صورتی باندپیچی شده به منزل بازگشته است .برپایه همین گزارش دراین برخورد رییس آن اداره به آن پیشکسوت درحالت عصبانیت ناشی از سوختگی یک دستگاه منگنه از نوع میخکوب پرتاب کرده است وپیشکسوت نیز از ناحیه صورت مصدوم شده که میخواسته به دستگاه قضا شکایت کند اما ماجرا به صورت مسالمت آمیز وریش سفیدانه حل وفصل گردیده است . بدین وسیله از درگاه ایزدمنان برای هردو مصدوم شفای عاجل مسئلت داریم .

=================================================

یکی از کارکنان اداره ی جاده ی نیکشهر که پیمانکار همان اداره است برای خوش خدمتی به رییس ان اداره عریضه ای از نوع طومار حمایتی بامهرو امضای تعدادزیادی از روسای شورای اسلامی شهرستان نیکشهر تهیه نموده است .این طومار حمایتی به امضای نماینده ی صوفیان هم رسیده اما این خوش خدمتی از نوع علاج چشم منجر به کورشدن شده است به این معنی که رییس اداره ی جاده شده سرپرست البته درنیکشهر سرپرست بودن صفای بیشتری از رییس ومدیرشدن دارد .

=======================================================

مجمع تشخیص مصلحت نیکشهر در سومین جلسه ی تعیین کاندیدای مورد حمایت درانتخابات شورای آینده اعلام کردند دردوره ی آتی کاندیدهایی جوان به میدان خواهیم آورد و علامت این حزب جوان "سوچاکو" خواهدبود.جوانان ومردم همیشه درصحنه ی نیکشهر دقت کنند .سوچاکو نام این حزب دموکراتیک نیکشهری خواهدبود.

==================================================

ساخت بزرگترین سرویس بهداشتی جهان در شهرستان آینده ی قصرقند به اتمام رسید.این سرویس بهداشتی که بیشتر شبیه یک سالن ورزشی است به زودی در کتاب رکوردهای گینس ثبت خواهدشد.آموزش وپرورش قصرقند افتخار ساخت این سرویس بهداشتی را دارد .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم شهریور 1391ساعت 3:22  توسط حق گو   | 

بریس چابهار ،بی تاج شد

بریس

روستای بریس

روستای صیادی بریس

بریس منطقه ای من انرا قلب چابهار مینامم

بریس بالاتر از یک روستاست

چون مردانی درآن متولد شده و درهوای پاک ان نفس کشیده و قدم زده اند که در ادبیات بلوچ جایگاهی بزرگ برای خود پیداکرده اند مثل ستارگانی بوده اند که زمانی نورافشانی کرده اند و یک یک خاموش گشته و به تاریخ پیوسته اند .صدیق سلیمی .میم مولی.هم اکنون ابراهیم تاج بریسی تاتاریخ زنده است اینها زنده اند .روحشان شاد و جایگاهشان قرین رحمت حق .بریس جایگاه پرورش استعدادهایی است که تبدیل به شاعران و نویسندگانی شده اند که هروقت درمجالس ها و شب شعرهای مختاف شرکت کرده اند ما و حاضرین از شعر خوانی آنها به وجد امده ایم ابراهیم تاج بریسی که یکی از اولین شاعران بریس است که نقش استاد را دربریس ایفا نموده است تنها کسی بود ه که توانسته ریاست انجمن شعر و ادب چابهار بلوچی لبزانکی گل را زمانی بعهده بگیرد امیدوارم جوانان خوش فکر و با استعداد بریس راه آنهارا ادامه دهند.

به قلم :بابل همراز(سلیمان آراهیش)

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم شهریور 1391ساعت 2:38  توسط حق گو   | 

استعفای بکشدارمرکزی نیکشهر وبقیه اخبار

استعفای بکشدارمرکزی شهرستان نیکشهر.درآخر وقت اداری روزپنجشنبه 17شهریورماه آقای دانش فر بکشدارمرکزی شهرستان نیکشهرکه از اداره ی صنعت ومعدن وتجارت به آنجا مامورشده بود به صورت مسالمت آمیزی استعفای خودراتقدیم آقای سرپرست نمودند.این استعفاکننده به دلیل قرابتش به والی استان ممکن است در روزهای آینده در اداره کل صنعت و معدن وتجارت استان پستی را تصدی نماید.باآرزوی موفقیت برای این جوان محجوب هرکجاهستند هوای نیکشهرونیکشهری ها را داشته باشند. عزت زیاد

=======================================

امنیت معکوس در فنوج:شهرفنوج مدتی است آماج حملات شدید وناجوانمردانه ی معتادین عزیز از نوع کریستال ووشیشه شده است .دراین حملات کابل های برق معابرعمومی وپارکها،سیم برق کولرگازی وآبی رییس بلدیه ،تعدادی از ملزومات سرایداری بکشداری،بخشی از تاسیسات طرح موفق طوبی آقای میم . میم به شدت از بین رفته ومفقود شده اند ونیز وسایل قابل توجه ای از شهروندان عزیز فنوجی از حملات گردان تاکتیکی معتادین درامن نماده اند .دربیانیه ای که به همین مناسبت از سوی حضرات صادرشده است برای مقابله بااین حملات خواهان ارشاد این گردان نظامی شده اند البته دراین بیانیه که به گمانم اشتباه لوپی هم بوده امنیت را صفراعلام نموده اند و از بکشداروسایردست اندرکاران تشکرشده است .از حضرات می خواهیم به جای عددصفرزیر صفر را قید کنند .

===========================================

آگهی مفقودی :یکدستگاه خودروی آمبولانس از نوع بنز به شماره پلاک دولتی مربوط به اورژانس بین راهی ساربوگ بخش قصرقند که برای تعمیرات به مرکز استان ارسال شده بود مدت زیادی است (حدودیکسال)مفقود شده است .از کسانیکه که اطلاعی ویانشانی از این آمبولانس دارند بادهیاری ساربوگ تماس بگیرند ویک دهستان را از ناراحتی برهانند و مژدگانی خوبی به یابندگان این آمبولانس اهدا می شود. فقط یک نفر تاکنون اعلام کرده این آمبولانس در حوالی روستای کرین دوک (مسیرچابهار-نیکشهر) مشاهده کرده است. این نشانی فقط جهت راهنمایی یایندگان بود و فاقد هرگونه اعتبار قانونی می باشدواین آگهی هیچ ارتباطی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نیکشهرنداردوبه صورت خودجوش تهیه شده است .درخاتمه یابندگان می توانند با سایت ساوابه (سازمان اطلاعات وامنیت ساربوگ) وابسته به آقای نظرمحمدرییسی برادرهان محمد مدیر ومدیرقالیشویی سبزآپ نیکشهردرتماس باشند.

============================================

زلزله شدیددر آموزش و پرورش نیکشهر:زلزله ای به شدت 7 ونیم ریشترباعث رانش وجابجایی ها یی دراین  اداره شده است گروه امداد ونجات اداره خسارت دیدگان را یکی یکی به دفتر خود و پند واندرز و سپس معرفی به پست های پیشنهادی در اداره و شاید مدارس نموده اند.البته ازمیزان خسارت واینکه گزینه ها از کدام منطقه و گروه و طایفه و... هستدبه هفته ی دیگر موکول شده است .

===================================================

سفرداخل استانی مدیرعامل شرکت پیام بلوچ به چابهار ،پیمانکار خدمات اینترنتی (جنوب استان) از امروز آغاز می شود ،مسئول تشریفات و هماهنگی سفرهای استانی مدیرعامل درگفت وگوی اختصاصی بااینجانب گفت:دراین سفرآقای شهرام ریگی(پرتغال فروش اینترنتی استان) علاوه بر بازدید شبکه ADSLبه نیازمندان وام اضطراری وبدون بهره 2 درصدی بلاعوض به مبلغ 5 میلیون تومان خواهد داد.از دیگربرنامه های سفر استانی ایشان آموزش اینترنت به اهالی روستاهای "کچ" ، "کوچ" ،"کوچو"و"کچو" عنوان شده است.دراین سفر ایشان بازدیدی از دانشگاه دریانوردی وعلوم دریایی چابهار خواهند داشت و باخاطرات زمان تحصلیش در این دانشگاه تجدیدمیثاق خواهند نمود .

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم شهریور 1391ساعت 3:3  توسط حق گو   | 

حاشیه های یک استاندار

سیب پرس:انتصابات جدید حاتم نارویی بعنوان استاندار سیستان و بلوچستان به زودی وی را گرفتار حاشیه های فراوانی خواهد کرد.

به گزارش سیب پرس استاندار جدید استان در مدت کوتاه ریاستش بر سکان هدایت استان پهناور سیستان و بلوچستان انتصابات زیادی را آغاز کرده است.

انتصاب باقر کرد مشاور مولوی عبدالحمید و نماینده مجلس ششم در زاهدان بعنوان مشاور استاندار جدید استان یکی از چندین انتصاب جدید وی می باشد که با توجه به حساسیت برخی نیروهای اصولگرای استان به باقر کرد به زودی مشکلات جدیدی گریبان استاندار خواهد شد. نشانه های آغاز این مشکلات را می توان در اعتراضات یکی از سایت های خبری استان به انتصابات اخیر استاندار بوضوح مشاهده کرد.

متاسفانه به نظر می رسد دلیل این انتصابات حاشیه ساز عدم تجربه کافی استاندار جدید سیستان و بلوچستان و عدم شناخت گروه های سیاسی استان می باشد. از سوی دیگر تاکنون نمایندگان استان به ویژه نمایندگان شمال استان نسبت به انتصاب های اخیر هیچ عکس العملی نشان نداده اند و به گفته سایت زاهدان پرس حتی سید باقر حسینی و حلیمه عالی در جلسه شورای اداری زابل به شدت از استاندار جدید تعریف و تمجید کرده اند.

به گزارش سیب پرس به نقل از زاهدان پرس، سید باقر حسینی نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در این جلسه به تمجید از استاندار جدید پرداخته و گفته است : حال وقت آن رسیده که با حضور استانداری شجاع، متعهد و آشنا به مسائل استان، تمام توان خود را در همراهی و همکاری با او به ‌کار بسته تا منطقه را به سرحد عمران و شکوفایی برسانیم.

از سوی دیگر خانم عالی دیگر نماینده مردم سیستان نیز گفته است: استاندار سیستان و بلوچستان از جنس خود مردم استان است لذا سفر وی را به این خطه به فال نیک گرفته و امیدواریم در توسعه پایدار و آبادانی منشأ خیر و برکت باشند.

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم شهریور 1391ساعت 23:30  توسط حق گو   | 

آغازتصویربرداری فیلم کوتاه "له لدی لادی"درچابهار


تصویربرداری فیلم کوتاه له لدی لادی به کارگردانی "نظیرراه بر" از کارگردانان جوانان شهرستان چابهار در یکی از روستاهای اطراف چابهارآغازشد.
این فیلمنامه توسط جواد صادقی به رشته ی تحریردرآمده که برنامه ریزی آن نیز توسط ایشان انجام شده است.
دراین فیلم قصه ی دختری به تصویرکشیده می شودکه علاقه ای شدیدی به ادامه تحصیل دررشته ی موسیقی دارداما عواملی باعث عدم ادامه تحصیل وی میشود و دختر به ناچار به یادگیری موسیقی درروستای خود از استاد لال محمد می پردازد.
سایر عوامل این فیلم تهیه کننده:امبربخش راه بر،تصویربردار:نظیرراه بر،عکاس:عاصف هارون،بازیگران:فائزه ایمانی وعلی آوارگان،مدیرتولید:رحیم احمدبلوچ،حمل ونقل:سمیرراه بر،صدابردار:حمیدحسن زهی می باشند.
قابل ذکراست تصویر برداری این فیلم در روستای عورکی دشتیاری از توابع شهرستان چابهارانجام می شود.

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم شهریور 1391ساعت 23:26  توسط حق گو   | 

حاشیه های یک جلسه ی پرحاشیه در نیکشهروسایراخبار

جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان نیکشهر که برای اولین بار به میمنت حضور آقای قاسمی مدیرکل تشکیل شده بود، برکات وحاشیه ها زیادی داشت که مهم ترین این مباحث حاشیه ای عبارتند از:

بخشدار لاشار به انتقال دانش آموزان درمقاطع مختلف با وانت بار انتقاد داشت که با توجه به زلزله ی مدیریتی در آموزش وپرورش نیکشهرو کاهش هزینه ها با تعطیلی مدرسه شبانه روزی دانش آموزان با تاکسی جابجا خواهند شد و نمونه این تاکسی ها در عکس بالا که در روستای خشکیزوی جاسک دراستان هرمزگان مورد آزمایش قرارگرفته است از اول مهرماه در شبکه انتقال مورداستفاده قرار می گیرد .

بخشدارلاشار در ادامه برانتقال آموزگاران بااستفاده از بند "پ" اعتراض داشته البته کارشناسان حاضردرجلسه منظورایشان از بند "پ" را پارتی تحلیل وتفسیر نکردند و گفتند منظوراین بزرگواراز بند "پ" انتقال های مصلحتی بوده است نه پارتی بازی چراکه پارتی بازی امروزه هیچ جایگاهی ندارد.

مولوی عبدالله وحیدی فر امام جمعه ی نیکشهر از روند عزل مدیران با استفاده از نامه نگاری و غیر عرف گلایه داشته است که خطابش به برخی از عریضه نویسان و تعویذنویسان نبوده است حالا کی بوده الله وعلم .

===================================================

دامنه ی گسل زلزله ی سیاسی شمال استان به شهرستان زابل رسید و باعث خرابی ها دراین شهر شده و در روزهای آینده دامنه ی این گسل به شهرستان چابهار خواهدرسید.البته کارشناسان و زمین شناسان وابسته به مرکزژئوفیزیک استان معتقدنداین گسل خسارت بارو زیان آور از سوی بهارستان تهران به شمال استان آمده است و استانداری سیستان وبلوچستان در فعال سازی این گسل نقش نداشته است .

============================================

شرکت پیام بلوچ ارایه دهنده ی خدمات اینترنتی در جنوب استان علاوه بر اینکه یک شرکت فنی وتخصصی است بتازگی به یک مرکز خیریه نیز تبدیل شده است این شرکت در اقدامی خداپسندانه درشهرفنوج به آموزش مردم برای فراگیری علم اینترنت پرداخته اما باتوجه به حضور تعدادی از مردم مسکوتان دراین کلاس های آموزشی آنان اقدام به مچ گیری شرکت پیام بلوچ که آموزش اینترنت بدون اینترنت داده است ،کرده اند. وخطاب به مدیرعامل این شرکت گفته اند: آقا ما اهالی مسکوتان ختم روزگاریم ودر بلوف وچاخان حتی سروگردنی بالاتراز آبادانی ها داریم وبرگزاری این کلاس شما (آموزش اینترنت بدون اینترنت ) کمتر از افتتاح پالایشگاه آبادان با یک کیسول پرسی گاز نیست ،برو خداروزی ت را جایی دیگه بده .

================================================

فرهنگیان بخش قصرقند معتقدند که تاجی چه تاجی برسرماخواهدگذاشت که بقیه تاجیان این تاج را برسرمانگذاشته اند،اما قضیه ای دیگر که ممکن است حتی تاج خود تاجی را نیز برباد دهد این است که معاونش درواقع همه کاره اش درحال انجام اقداماتی است که ممکن است حواریون نیز استعفا و معتمدین نیز اورابه چالش کشند.ازماگفتن بود .

===================================================

کتاب پیشگویی های استراداموس می گوید:درسال 1391 شمسی برابربا2012میلادی فردی از شورای فنوج ظهورخواهدکرد که این فرد کرسی بکشداری یکی از بخشهای نیکشهر یا سرباز را خواهد گرفت .استراداموس به بخش مشخصی اشاره نکرده است .وی  علائم این بکشدارآینده را معاونت آموزش وپرورش فنوج عنوان می کند.

=================================================

آزمون کارشناسی ارشد پردیس بین المللی دانشگاه سیستان وبلوچستان باحضورشرکت کنندگان از شهرهای مختلف استان درزاهدان برگزارشد.دراین آزمون افرادقابل توجه ای برای ترقی وارتقامدارک تحصیلی ومدارج علمی به نیت قربتا الی لله و خدمت به خلق شرکت کرده بودند .دربین این شرکت کنندگان افراد زیادی که قصد خدمت ، حضور درانتخابات آینده و نیز متصدیان پست های خالی استان به چشم می خوردند.البته چشم حسود کور دارندگی وبرازندگی

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم شهریور 1391ساعت 2:56  توسط حق گو   | 

دکترباقرکردمشاوراستاندارسیستان وبلوچستان شد

زاهدان پرس:گفته می شود این انتصاب در روزهای نخست حضور حاتم نارویی در استان انجام شده که به صورت رسمی اعلام و رسانه ای نشده بود.

باقر کرد رسما در شورای اداری استان به عنوان مشاور مولوی عبدالحمید معرفی شد.

به گزارش زاهدان پرس، باقر کرد از مشاوران سیاسی مولوی عبدالحمید با حکم استاندار سیستان و بلوچستان به عنوان مشاور منصوب شد.

گفته می شود این انتصاب در روزهای نخست حضور حاتم نارویی در استان انجام شده که به صورت رسمی اعلام و رسانه ای نشده بود.

گفتنی است باقر کرد نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در دوره ششم می باشد که حاتم نارویی نیز در همان دوره نماینده مردم بم بوده است.

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم شهریور 1391ساعت 2:0  توسط حق گو   | 

شه بخش کدخدایی / وجود مدارس کپری یکی از بارزترین نمونه های محرومیت است که با وجود اختصاص اعتبارات فراوان برای رفع این محرومیت، فعاّلیّت آموزشی در این نوع مدارس همچنان ادامه دارد.

بنابر اصول مصرح قانون اساسی برخورداری از امکانات آموزشی برای همگان باید یکسان و برابر باشد و این وظیفه دولت است که شرایط تحصیل رایگان و مطلوب دانش آموزان را فراهم کند.  حدود چند سال پیش در آیین نمادینی که به مناسبت حذف مدارس کپری در یکی از مناطق محروم استان هرمزگان برگزار شد، وزیر اسبق آموزش و پرورش، به خاطر حذف مدارس کپری  مناطق محروم مدال گرفت.تا معلمان ودانش آموزان سالهای نه چندان دور به فکر آرشیوی برای خاطرات دوران کپرنشینی خود باشندغافل از اینکه کپرجز جدایی ناپذیر آموزش وپرورش میباشد ودر مناطقی ازجنوب وشرق بلوچستان نسلهایی از این سرپناهای پیشی همچنان درحال خدمت به آموزش وپرورش هستند.

درسال گذشته کلنگ کپرزدایی در مدارس شهیدآبادیان تحتیگ وآزادگان رگدپ ازمدارس قصرقند به زمین خورد.تامطابق قول مساعد مسولین دانش آموزان این مدارس سال تحصیلی آینده رابه دورازسایه های کپری ودر ساختمانی که شایسته نام آموزش است آغاز نمایند.

اکنون که در آستانه شروع سال تحصیلی جدید قرارداریم فرمانداری شهرستان نیکشهر باارسال نامه ای به آموزش وپرورش قصرقند باتاکید برافتتاح مدارس مذکور آمادگی خود را مبنی برحضور در این مراسم اعلام نمودند.

امّاجالب است که طرح مذکور با کلنگ زنی آغاز و با پی کنی به پایان رسید ومتاسفانه مسولین محترم از رونداجرایی طرح ها کاملا بی خبر بوده اند.ونامه فرمانداری ، نمونه بارزیست ازمیزان نظارت پیگیری وحسّاسیت مسولین نسبت به طرح های اجرایی درمنطقه.

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم شهریور 1391ساعت 0:43  توسط حق گو   | 

شعری دروصف حق گو بلوچ

                                            

بدیدم در گوگل وبلاگ حق گو

کلیک کردم و دیدم وبلاگش از رو

بدیدم نهاده برخود لقبِ حق گو بلوچ

شنیدم همه آیند به وبلاگش دسته دسته کوچ کوچ

از بنت و کسرکند و لاشار و پَنُّوچ

کلامش بُوّد حق و نَبُوَد از سرِ پوچ

گر عقل و ادب داری تو نگو سوچ سوچ

عادت کرده چشمانم به وبلاگ حق گو بلوچ

گر سر نزنم به وبلاگش خواب ندارم من شپ و روچ

کنون مخاطبم تویی ای حق گو بلوچ

هیچ مگوی و خوب بده به حرفایم گوش

کلام طنز و عین حقیقت می گویی

اغراق نباشد گر من بگویم حق گویی

ببستی از پشت دست هر طنز سُرایی 

ندارم از این حرف من هیچ تردید و اُبایی

رُک بگویم؛نباشد در کارِ تو هیچ ریایی

فاش تر، گر بگویم، ارباب حلقه هایی

فاش تر از این؟باشد؛افسانه ی بادهایی

                                               شاعر**پسری از قصرقند

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم شهریور 1391ساعت 0:30  توسط حق گو   | 

خبرتقریبافوری

خبرتقریبافوری

به گفته ی یک منبع آگاه :فرماندارشهرستان نیکشهر، بااجماع نظرسه نماینده ی استان (سراوان-چابهار-نیکشهر) انتخاب شده است وبه زودی معرفی می شود.

این منبع موثق گفت : آقایان جدگال ،اربابی و میرمرادزهی سه نماینده ی مورد ارشاره ای هستند که به این اجماع نظررسیده اند و فرد انتخاب شده برای تصدی پست فرمانداری یکی از افراد نزدیک به آقای میرمرادزهی نماینده سراوان درمجلس شورای اسلامی است.

برپایه همین گزارش شایعه معرفی این گزینه از روز شنبه ی همین هفته درنیکشهر قوت گرفته بود که معرفی آن به سفر استانی استانداربه جنوب استان موکول شده است .

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391ساعت 14:37  توسط حق گو   | 

دعواسرلحاف ملا/نامه ی یک هنرمند ایرانشهری به نماینده

نامه ای دوستانه به اربابی نماینده ایرانشهر

با سلام و عرض خسته نباشی جناب وکیل
روزگار به کام باد آیا در قاموس شما گفتمان فقط وقتی به مذاق شما باشد خوش است .یا نه نظرات دیگران نیز قابل تامل هستند.روزگاری است که در این استان زندگی میکنم و کار شاید هم بشود نامش را کار فرهنگی نهاد .شما یک شبه آمدید وبه کمک دوستان!!!!!!!! شدید نماینده .حالا رقابت برای ما تمام شده ولی شما هنوز همه را به چشم خودی و غیر خودی می نگرید به فکر منافع و راضی نمودن دوستان خود هستید. باید خاطرتان باشد وقتی که در مورد دانشکده پزشکی گفتم مرا عقده ای خطاب نموده و رنجیدم البته نباید می رنجیدم چون حد شما همین بود.(امیدوارم رشد کرده باشید)

امروز خبر دارم که به خاطر رساندن دوستان و همشهریان به پستی با روسای علوم پزشکی درگیر هستید . بهتر است خودتان را برای کسانی هزینه کنید که ارزش این هرینه را دارا باشند.من هم صبورم .8سال صبر کردم این 4 سال هم صبورم تا شاخه گل شما را ببینم
شاد پیروز و مانا باشید
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391ساعت 14:15  توسط حق گو   | 

زلزله ی 7ونیم ریشتری سیاسی درشمال استان سیستان وبلوچستان

خداوندامارابلاهای طبیعی خود به ویژه زلزله محفوظ بدار(آمین) امروز زلزله ای سیاسی به میزان 7 ونیم ریشتر شمال استان سیستان وبلوچستان را لرزاند،قدرت این زلزله به قدری بالا بود که علاوه بر شهرهای هیرمند وزهک ، مردم زابل هم شدت این زلزله را احساس کردند . ستاد حوادث غیرمتفرقه استان و مقربان درگاه حق گو بلوچ از میزان خسارت این زلزله می گویند:دراین زلزله ی سیاسی دو شهر هیرمند وزهک بدون مبصر شدند و اکنون این شهرها به صورت چادرصحرایی( سرپرستی) از نوع سرپرستی در شهرستان نیکشهر اداره می شوند. گسل این زلزله به اعتقاد زمین شناسان شمال وجنوب استان ممکن است به سایر مناطق رسوخ پیداکند وباعث زلزله های سیاسی دیگری از همین نوع که در شمال استان اتفاق افتاده است در روزهای آینده در برخی از مناطق جنوبی از جمله ایرانشهر،سرباز ،چابهار،نیکشهر وکنارک اتفاق می افتد، ستاد حوادث غیرمترقبه مستقر دراستانداری سیستان وبلوچستان اعلام کرد: مردم سایر شهرها از جمله فرمانداران وبخشداران از خوابیدن در منازل خود خودداری کنند و درحدامکان باتوجه به آموزش های قبلی وتجارب گذشته به فکر چادر وسرپناه محکم باشند.چراکه ممکن است این زلزله ی زیان بار باعث تخریب منازلی که با اصول ایمنی و ضدزلزله ساخته نشده اند گردد.

======================================================

یکی از دانش آموزان ممتاز ایرانشهری در مسابقه ی بزرگ وکشوری جمله نویسی توانست مقاوم اول کشور را به دست آورد.این دانش آموزتوانسته بود با کلمه "بهرام باشنده"بهترین جمله را بسازد.این جمله عبارت بود از "آقای بهرام باشنده به زودی فرمانداریکی از شهرهای جنوب استان می شود."این جمله باتوجه به دربرگیری نکات مثبت بهرام باشنده از لحاظ سیاسی،فرهنگی واجتماعی ومزید برآن قرابت وی با طایفه ای بزرگ در لاشار موفق به کسب این مقام شده بود.باتوجه به اشغال بودن شماره موبایل آقای بهرام باشنده تا لحظه تنظیم این خبر موفق به شهرمورد نظربرای فرماندارشدن وی نشدیم .دراسرع وقت اطلاع رسانی می شود.

==================================================

ساخت مدرسه در یکی از شهرهای بخش قصرقند(کورسر) باعث تبادل فرهنگی ملل مختلف ازجمله بلوچها وترکها شده است .در ساخت این پروژه فرهنگی که تعداد زیادی از معماران و بناهای آذری (ترک) حضور دارندودرتکمیل این پروژه ازچهره های برجسته ی قصرقندی ازجمله برادران واحدمشکی و مولوک سوتکال استفاده می کنند البته ساخت این پروژه برکات زیادی برای مردم کورسر به ویژه معتادان محترم از نوع شیشه وکریستال دارد،چراکه کارگاه این پروژه مکانی امن برای استعمال دخانیات برای آنان محسوب می شود.از دیگربرکات این پروژه برای مردم کورسر دسترسی آسان به کارگر از نوع معتاد می باشد ودیگر مردم برای تهیه کارگرنیاز به مراجعه به ایستگاه معتادان درگونگان قصرقند ندارند.ازمسئولین سازمان تجهیز مدارس استان سیستان وبلوچستان به خاطر لطفشان نهایت تشکر راداریم.ودرخواست می شود این پروژه رابرای رفاه حال معتادان طولانی تر کنند .البته تا مهرماه سالهای آینده جادارد.

=======================================================

مبصرمقتدرشهرستان چابهار به نقل از خودش اعلام کرد:من به زودی معاون استاندارسیستان وبلوچستان می شوم .شما مثل من این خبر را بشنوید و آن را مثل من زیادجدی نگیرید .اما هیچ کار وهیچ چیز بعدی نیست شاید هم بشود. خداپشت وپناهش باشد .

=======================================================

شب گذشته اراضی خشک شده ی باهوکلات چابهار که چندی پیش به دلیل بی آبی دارفانی راوداع گفته بودندبه خواب من آمدند وگفتند:اگراستاندارسیستان وبلوچستان آب دریای عمان را شیرین کردومادوباره به دنیا بازگردیم افرادی که حرف اول اسم وفامیل آنها "خ" باشدبرای کاروآبادانی ما نیایند،چراکه عامل مرگ ما همین افرادبودند البته منظوراراضی خلیل ا.. درخشان و صفرخدیرنیست.

=====================================================

برابر اظهارات خود سيناهوتی با آينه كه پشت آن دوربيني كار گذاشته بودند اين طور بيان مي كند:كه من ازكلاس سوم شروع به وبلاگ نويسي كردم.دوستاني به نام فاطي-نسترن-شيوا-سودابه و سولماز داشتم كه همه شان مرد از آب در آمدند.سه سايت رسمي هفت تا وبلاگ وپانزده آيدي دارم ودر فيسبوك و ياهو ونيمباز واسكايپ به چت وادد كردن مشغولم.بهترين دوستم وهاب از كصركند است ومغازه اي كه خيلي دوستش دارم وش گپ موبايل مي باشد.چندين نفر از جمله رضوان ساجدي-نيما بلوچ-علي هوتي-نظرمحمد رئيسي وجواد صادقي را اغفال كردم.استاد مسلط كپي كردن ودزديدن مطالب وبلاگها هستم.عينكي ام وموهاي سرم از اين همه اطلاعات فشن وسيخ شده اند.شماره عينكم 10به 10 است و مي شود گفت نيمچه كورم.(امانت از اسلم رییسی)

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم شهریور 1391ساعت 0:15  توسط حق گو   | 

ازبازگشت حاجی نوپرابلم (No Problem) از اروپا تا دعوادر دزداب

 حاجی واشنگتن معروف به حاجی نوپرابلم (No Problem) بعد ازبازگشت پیروز مندانه ی خود از اروپا به دیداراینجانب آمد.دراین دیدار2 ونیم ساعته که بسیاری از اساتید علوم ازجمله کامپیوتر،زبان انگلیسی،زبان بلوچی نیز حضور داشتند حاجی تابعیت و مسئولیت جدیدخودراافشا نمود وازمن خواست تانسبت به اطلاع رسانی آن درسطح وسیع وگسترده اقدام کنم. تابعیت جدیدحاجی نوپرابلم کشورافغانستان وسمتش وکیل مردم ایالت هلمند در لویه جرگه آن کشورمی باشد.حاجی گفت:من ازموقعیت دیپلماتیک خوددرپروازتهران به فرانکفورت آلمان که هواپیماهای ایرانی به دلیل تحریم قادر به سوختگیری در اروپا نیستند استفاده کردم وبه خلبان گفتم دربوداپست مجارستان برای سوختگیری توقف نکند ومن خودم با ارتباط دیپلماتیک خود در فرانفکورت برایتان سوخت مجانی خواهم گرفت .که بعداز فرودهواپیمادر فرودگاه فرانکفورت آلمان متاسفانه موبایل آقای حامد کرزای رییس جمهورافغانستان به دلیل حضوردرکنفرانس کشورهای عضوجنبش عدم تعهددرتهران خاموش بود ونتوانستم برای هواپیمای سوخت تهیه کنم .دوستان زیادی به من پیامک داده اند ومی خواهنداز مدل ونوع لب تاب حاجی نوپرابلم که از اروپابرایم آورده باخبرشوند.بدین وسبله صادقانه اعلام می دارم اهدایا ایشان شامل :یکعدد خودکاراشانتیون یکی از شرکتهای اروپایی به رنگ مشکی با نوشته های سفید،یکعددجاکلیدی دروازه ی به قول دامادش "گت آف هندیا" ،یک بسته شکلات آیدین صادراتی آلمانی و دوبسته شیرینی از نوع خیس(تر) بوده است.ودرخصوص لب تاب هم بایدبگویم . اگن گربگا وتی ....... دیت من هم لب تابا گندن. 

=======================================================

می گویند دعوایی از نوع جدل های لفظی بین فرماندارو رییس بلدیه دزداب سابق و زاهدان فعلی اتفاق افتاده اما برای اولین بارآقای عین . نون منبع آگاه اخبارزاهدان این خبررا نخواست نامش فاش شود تایید نکرده است.البته خود رییس بلدیه هم این خبرراتایید نمی کند و می گوید روابط همچنان حسنه و مسالمت آمیزاست.اما مقربان درگاه حق گو می گویند.تانباشد چیزکی مردم نگویند چیزها حالا الله و علم .

======================================================

اعضای محترم ومعززشورای اسلامی بندرچابهاربرای سلامتی وشفای عاجل اینجانب دست به دعا شده اند تا هرچه زودترشفاپیداکنم .اما نمی دانم چرا دعای این عزیزان هنوزمستجاب نمی شود و ما دوباره تصادف نمی کنیم و به دنیای ابدی نمی رویم .اعضای محترم و شهردارگرامی همه چی دست خداست شتر وماشین وهاب بهانه است و اینکه سرعت این ماشین مان (ویلچر) خیلی پایینه و تصادف نمی کند و درخاتمه اگربه دعای گربه سیاه بارون میومد حال وروز زمین های باهوکلات و دریاچه ی هامون سیستان این نبود . بهتر است به فکر مدارک تحصیلی تان برای دوره بعدی وسایرامورشهری و خدمت به مردم باشید تا آرزوی مرگ دیگران .

======================================================

حضرت ابراهیم یگانه مخلص وهمراه حضرت ایوب به خاطر عزل این حضرت از سمت مدیرکلی یک از ادارت کل جنوب استان (پهره قدیم وایرانشهرفعلی) از سمت خوداستعفا کرده بود.به تازگی به صورت کاملامسالمت آمیز به سمت قبلی خود(معاون .... اداره کل) برگشته است . البته حضرت ایوب هنوزخبرندارد حضرت ابراهیم دوباره برگشته است .

======================================================

سالن ورزشی شهرستان آینده ی قصرقند که قراربود سال 1389 مورد بهره برداری قرارگیرد به دلایل نامعلومی تاکنون تکمیل نشده است. شهروندان قصرقندی پیشنهادکرده اند به منظور استفاده بهینه ومطلوب از این سالن باتوجه به کاربری فعلی آن به انبار فضولات حیوانی وانسانی برای زمین های کشاورزی استفاده شود . ویا کمپ معتادین خودمعرف شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391ساعت 2:23  توسط حق گو   | 

ماسکی از جنس تزویر برای از بین بردن سرمایه های اجتماعی

محمد صدیق دهقان/   31 آگوست که با جمعه گذشته مصادف بود روز جهانی وبلاگ نویسی بود پدیده ای نو و مدرن که با شکل گیری شبکه های اطلاعاتی و دیتا در دنیای امروز ظهور کرد و کم کم همه گیرشد پیش از آن نویسندگان تراوشات ذهنی خود را در فایل های کاغذی ثبت و ضبط و در صورت فرصت و شرایط مالی به زیور طبع آراسته و یا در جراید و روزنامه ها منتشرمی کردند ولی بخش اعظم نویسندگان اقبال و فرصت نشر منویات و ذهنیات خود را نمی یافتند. امروز با پدیده وبلاگ نویسی تقریبا با کمترین هزینه و در کوتاه ترین مدت زمان همگان قادر به انتشار آثار ذهنی خود در فضای مجازی می باشند که این انقلاب عظیم و بزرگی را در زمینه اشتراک اطلاعات و آگاهی های درونی را رقم زده است.

متاسفانه این پدیده نیز مثل دیگر امکانات و ابزارهای دنیای مدرن بدون فرهنگ سازی و آگاهی بخشی آکادمیک و علمی و بدون توجه به آسیب های ناشی از استفاده نادرست وارد کشور شد امروز با فراگیر شدن اینترنت و شبکه در کشور شاهد استفاده نادرست و نابجای آن توسط عده ای از شبه نویسندگان می باشیم که با ماسکی از جنس تزویر و دروغ به تخطئه نیروهای اجتماعی و از بین بردن سرمایه کلان جامعه که حاصل سالها تلاش و کوشش می باشند کمر همت بسته اند. نگاهی گذرا به فعالیت و پیدایش قارچ وار برخی وبلاگ ها نشان از عقده گشایی و غرض ورزی افرادی دارد که خود را دایه دار حمایت از مظلومان معرفی می کنند مظلومانی که تحت ظلم و ستمی به درازای تاریخ قرار داشته اند این افراد پرده منطق و انصاف و عدالت را دریده و از جاده ادب و نزاکت خارج شده و فقط تشویش خاطر خوانندگان را باعث می شوند نه دردی از جامعه دوا نمی شود و نه مشکلی حل و نه گره ای باز. بلکه منجر به انباشت عقده و کینه و تفرقه و تشتت در جامعه میگردد. قبول داریم خیلی از کسانی که در گذشته در راس امور قرار داشته و یا امروز قرار دارند همانند تمام انسانها دچار لغزش و خطا اشتباه شده و می شوند اما بی انصافی و بدور از عدالت است که با سیاه نمایی یا نشر مطالب موهن و زشت بخواهیم تمام عملکرد آنان را زیر سوال ببریم. چرا که جامعه ما وامدار خدمات همین افرادی است که متاسفانه در بسیاری از وبلاگ ها از عنوان موهن و نازیبای خائن برایشان استفاده می کنیم چون بسیاری از موفقیت های امروز با پیگیری همین افراد به ظاهر خائن بدست آمده است. انتقاد حق طبیعی تک تک افراد جامعه است و کسی هم حق ندارد و نمی تواند این حق را از جامعه سلب کند اما نباید انتقاد را با هجو و غرض در یک ردیف قرارداد زیرا غرض از شدت بخار معده بدون مد نظر قرار دادن منطق و صرفا با هدف تخریب فرد صورت می گیرد که در تمام جوامع انسانی عملی مذموم و نکوهیده است اما انتقاد همراه با دلیل ومدرک و مستدل و از روی دلسوزی با هدف اصلاح امور صورت می گیرد در هجو وغرض صرفا نقاط ضعف و نقایص برجسته و از کاه کوه ساخته می شود اما در انتقاد نقاط قوت و ضعف همزمان تحلیل و راهکارهای لازم جهت برطرف سازی نقایص و تقویت نقاط قوت ارائه می گردد.
طی سالهای اخیر شاهد توجه مسئولین محترم شهرستان به پدیده وبلاگ نویسی در شهرستان هستیم از جمله اینکه برخی مسئولین در برابر انتشار برخی مطالب در مقام پاسخ گویی برخاسته و در جهت تنویر افکار عمومی تلاش می کنند.
از اقدامات قابل تقدیر برگزاری مراسم تجلیل از فعالین عرصه خبر توسط فرمانداری محترم شهرستان می باشد که در روز خبرنگار صورت می گیرد. که نشانگر عمق توجه و وسعت نظر مسئولین شهرستان به این مهم می باشد. اما با توجه به تخلفات صورت گرفته در این عرصه که متاسفانه شاهد ملعبه قرار گرفتن حیثیت و آبروی افراد توسط عده ای از افراد که با پنهان نگه داشتن هویت واقعی خود در پس نقاب کثیف افشاگری به فعالیت مشغولند لازم است نهادها و ابزارهای قانونی لازم جهت اعاده حیثیت مردم در منطقه شکل گیرد تا خاطیان احساس امنیت نکنند و همچنان  اعمال ایذایی آنان تداوم نیابد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391ساعت 0:57  توسط حق گو   | 

اقدام خوب وبلاگ نویسان نیکشهری برای مقابله با قانون گریزی

تیاب : طی چند روز گذشته مباحث خوبی در فضای مجازی عنوان شد ، مباحثی که محوریت آن را در اول وبلاگ نویسان نیکشهری بر عهده داشتند و بعد به وبلاگ نویسان شهرهای دیگر هم تسری پیدا کرد و شاید ناخواسته تبدیل به یک همدلی نسبت به بعضی از بی اخلاقی های انجام گرفته در فضای مجازی شد.

جریان از این قرار بود که چند نفر از وبلاگ نویسان نیکشهری دور هم جمع  شدند تا علیه آنچه که آنها بی اخلاقی و فضای توهین و افترا در دنیای مجازی نامیده اند موضع گیری کنند و راهکارهای قانونی را نیز برای مقابله با آن بررسی کنند ،  نتیجه  نشست این می شود که وبلاگ نویسان بیانیه ای صادر می کنند و همه وبلاگ نویسان هم استانی را دعوت به مقابله با این پدیده زشت می کنند.

 این اقدام وبلاگ نویسان با استقبال گسترده وبلاگ نویسان مستقل مواجه می شود و آنان نیز اعلام آمادگی می کنند تا در راه مقابله و منزوی کردن وبلاگ های مجهول الهویه دست به اقداماتی قانونی بزنند.

 همگرایی وبلاگ نویسان که برای اولین بار و در مقابله با فضای توهین و افترا انجام می گرفت در عین تازگی بسیار شیرین می نمود و نوید از روزهایی بهتر در فضای مجازی را می داد که در آن چند نکته مهم محور صحبت های همه وبلاگ نویسان است.  قانون گرایی ، حقیقت محوری ، دوری جستن از  توهین و افترا و جایگزینی آن با انتقاد سازنده ، و این به ظاهر چند کلمه قسمتی اعظم و مهم از اصول اولیه برای نوشتن است ، نوشتنی که راه را برای تلطیف کردن فضا و رهایی از مسمومیت فعلی آماده می کند.

نکته ای که در این بین وبلاگ نویسان را متعجب کرد اقدام واکنشی بعضی از دواير دولتي بود که خواستند با به میان کشیدن نام دستگاههای ارزشی و انقلابی به نوعی از این اقدام وبلاگ نویسان که قانون محوری و مقابله با قانون گریزی در آن موج می زد جلوگیری کنند و شاید ناخواسته فضا را به سمتی غیر اصولی و غیر منطقی هدایت کنند.

واکنش اين دوایردولتي را می توان در چند نکته مورد بررسی قرار داد که این نه ضعف قانون در این اداره دولتی و نهاد حاکمیتی است ، بلکه در ناآشنایی دوستان بر مسند نشسته بر قانون و شرح وظایف خویش است که خواستند ناآشنایی خود با قانون را با تهدید و اگر نشد با تطمیع به وبلاگ نویسان حرفه ای که در هر اقدام خود به قانون چنگ می اندازند و قانون مداری و دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی را نه یک وظیفه بلکه خدمت می دانند ، قالب کنند.

در فصل پنجم ماده 18 قانون جرایم رایانه ای به صراحت بيان شده كه هر كس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سیستم رایانه یا مخابراتی اكاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقام‌های رسمی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از این‌‌كه از طریق یاد شده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت به حبس از نود و یك روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.  و همچنين در فصل ششم ماده 19 اين قانون آماده كه  چنانچه جرایم رایانهای به نام شخص حقوقی و در راستای منافع آن ارتكاب یابد، شخص حقوقی دارای مسئولیت كیفری خواهد بود.

وقتي آنچه كه در قانون آماده و آنچه را كه وبلاگ نويسان منتشر كرده اند را كنار هم مي گذاريم راحت تر اين موضوع را در مي يابيم كه حركت وبلاگ نويسان در راستاي قانون بوده و آنچه كه آنان تقبيح دانسته و از آن اعلام برائت جسته اند در مقابل قانون است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391ساعت 0:54  توسط حق گو   | 

شغل های کاذب :ازیخ فروشی تا کارتخوان ها وبرخی دیگرازاخبار

اگرعمرتان قد بدهد می دانیدکه مردم قصرقند شغل های کاذب زیادی را تجربه کرده اند از کنر (konar) فروشی گرفته تا یخ فروشی و خودم تا کلمنی 20 تومان یادم است که از روی ناچاری به دلیل نبود برق ویخچال در دهاتمان از مرکز بخش (قصرقند) خریداری می کردیم البته نرخ یخ در آن زمان هم شناوربود در بلوردان و جوسر از سایر جاهای قصرقند گران تر بوده و چه بسا مردمانی بودند آن زمان یخ را به صورت مجانی فقط به خاطر ثواب به دهاتی هایی مثل ما می دادند که من از مردم محله ی کرگوشکی (خیابان شیردل) فعلی به خاطراین سخاوتمندی تشکر می کنم .البته در این گذر وورود تکتولوژی در قصرقند و مزید برآن همراهی نکردن شعب مختلف بانکها برای رفاه مردم وخرابی مادام العمر عابربانکها باعث شده است تا کسانی که دستگاه پوز(pos) دارند به شغل کاذبی برای سرکیسه کردن کسانی که از روی ناچاری وخارج از وقت اداری به پول نقد نیاز دارند ،روی آورند.در تازه ترین نرخ وصول پول از کارت خوان صاحبان این تکنولوژی نو میزان 10 درصد از پول وصولی را بابت تراکنش انجام شده در کارت خوان خود از مردم بیچاره دریافت می کنند .حال این کار باتوجه به قوانین پولی وبانکی وتلفیق آن در سایر جرایم به لحاظ شرعی مباح اعلام می گردد .چرا که اکثر این شاغلان کاذب افرادی به حج رفته هستندواز سایرین مسلمان ترند .

============================================================

علائم ،شواهد و قراین نشان می دهد یکی از مدیران سابق البته خیلی سابق نه بلکه مدیر قبل از ارباب در آموزش وپرورش نیکشهرازاول مهرماه سال تحصیلی جاری به عنوان معاون یکی از دبیرستان های چابهار مشغول به خدمت خواهندشد،این مدیرحقوق ماه جاری خودرا به صورت زود هنگام از چابهاردریافت خواهندکرد.البته حاجی صوفی هنوز درجریان نیست اگر درجریان قراربگیرد ممکن است ایشان را به جایی لم یزرع خواهند فرستاد.محض رضای خداشماهم نشنیده بگیرید به صوفی و ایادی ایشان خبرندهید تا برای بنده خدا مشکلی ایجاد نشود.

========================================================

اداره ی صلیب سرخ خارجی و هلال احمرداخلی یکی از شهرهای ساحلی غیراز چابهار برای تصدی پست ریاستش 6 گزینه وجود دارد.این 6 گزینه به صورت عادلانه از ملل مختلف موجوددراستان سیستان وبلوچستان می باشند.یعنی 2 نفربیرجندی ،2 نفر سیستانی و 2نفر بلوچستانی هستند البته تا جایی که این حقیردرجریان موضوع هستم یکی از گزینه های بلوچستانی که فرهنگی است تصدی این پست را به عهده خواهندگرفت .برایشان آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم یک عدد پتو بارنگ آبی و مارک هلال احمر به عنوان کادو به ما بدهد.

=========================================================

مندس مبارکی مدیرامور آب شهرستان چابهارگفت :آب چاهای باهوکلات نیومده شور وتلخ شد. وی دراین خصوص افزود:کارشناسان خبره ما اعتقادی به تجهیزات پیشرفته امروزی نداشتند چراکه معتقدند خطای ابزار امروزی بسیاربالاست و به صورت سنتی جاهای حفرچاه انتخاب کردند اما تقصیر آنان نیست و خواست خدا بود که آب این چاهاشوروتلخ شود.وهنوز مدیراستانمان (مندس گزوینی) روی حرف خوداست و باتوجه به تخلیه کامل آب سدپیشین به زودی اکسیژن وهیدروژن را ترکیب خواهندکردوآب خالص بدون افزودنی واملاح برای اراضی باهوکلات در شیرگوازتولید می کنند.اما مشکل این است که برخی از مسئولین ازجمله آقای خلیل ا.. درخشان مسئول خانه ی کشاورز چابهار اعتقادی به این کارندارند و می گویند ازترکیب اکسی جن و هیدروجن آب تولید نمی شود وخداکنداین دوجن انانی را بزند که خسارت های کشاورزان را پرداخت نمی کنند.

=========================================================

به دنبال سفر غیرمتفرقه ی آقای ناکووشدل نیکشهری به بخش قصرقند ،نخستین خودروی ملی حمیری باحضور طراح این خودرو(علی هوتی معروف به علی جلالان) رونمایی شد. وقراراست به زودی این خودرو در کارخانه ی خودروسازی "توجان خودرو" درکارنجات گروه تولیدی"پسران گلشیرحمیری" به صورت انبوه تولید شود و به کشورهای همسایه ازجمله کلمت ،حاجی آباد،توکل،بگ وآبند ودپ وسارتاپ صادرشود.این خودروی محلی از افتخارات حمیری محسوب می شواز دیگر مشخصات این خودرو ،ظرفیت آن دونفر ،سوختش بنزین،سرعت 20کیلومتردرساعت ، ضدگلوله به طوری که در کنفرانس کشورهای عضوحنبش عدم تعهد تهران برای ترددبرخی ازکشورها ازجمله بورکینافاسو و گینه نو مورد استفاده قرارگرفت .قراردر اولین سری از انبوه سازی این خودرو تعدادی ازآن به برخی از نخبگان حمیری از جمله :رحیم درمحمد،مولابخش هوتی ،اسلم فتوحی،سیناهوتی،ایوب ایوبی و خلف صالحش (یونس ایوبی) وعلی بخش هوتی به صورت مجانی اهداگردد.

+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم شهریور 1391ساعت 3:7  توسط حق گو   | 

250 نفر از زندانیان چابهاری مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند


رئیس زندان شهرستان چابهار گفت پیرو ابلاغ دستورالعمل عفو مقام معظم رهبری به مناسبت عید سعید فطر تعداد 250 نفر از زندانیان چابهار آزاد شدند .
محمد عازم کدخدایی
گفت : پس از بررسی پرونده های زندانیان چابهار تعداد 650 نفر از محکومان این زندان مشمول تقلیل مجازات شده و 250 نفر از آنها آزاد شدند.وی ادامه داد : این تعداد از زندانیان به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی  و  با عنایت به توجهات خاص مقام معظم رهبری مدظله العالی  به آغوش جامعه
بازگشتند تا با شروع زندگی شرافتمندانه بازگشتی شیرین و توأم با جبران گذشته داشته باشند و امید می رود که این افراد اصلاح شده ، بتوانند زندگی سالمی را در اجتماع آغاز نمایند .

 محمد عازم کدخدایی رئیس زندان چابهار ضمن تشکر از دستگاه قضایی این شهرستان  گفت : با تلاش و پیگیریهای انجام گرفته از سوی واحد اجرای احکام این زندان و برقراری تعامل خوب و مناسب با دستگاه قضایی پرونده این تعداد از زندانیان در سریع ترین وقت ممکن بررسی و اقدامات لازم برای عفو و آزادی آنها انجام پذیرفته است .

+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم شهریور 1391ساعت 0:5  توسط حق گو   | 

برگشت حاجی واشنگتن از سفر اروپاوسایر اخبار

حاجی واشنگتن از سفراروپابرگشت یک منبع آگاه ونزدیک به م.بالاربه اینجانب گفت :حاجی از سفر غیرمتفرقه و چندروزه خوداز دوکشوراروپایی(آلمان وسوئد) برگشته است.

این منیع خیلی آگاه هدف از سفرحاجی واشنگتن را به اروپا گمراه کردن بسیاری ازطلبکاران عنوان کرد وافزود:طلبکاران به هوای اینکه حاجی طلب های آنان را باارز خارجی ازجمله یورو و دلار پرداخت خواهد کرد چندروزی خوشحال خواهند بودچرا که قیمت ارزخارجی در بازارایران شناورو سه نرخی است اما وقتی از اخد طلبهای خود ناامیدمی شوند حاجی به سفربعدی می رود.

این فردمطلع که نخواست نامش فاش شود گفت : عملیات تعقیب وگریز در خیابان های یک کشوراروپایی توسط آقای علی رییسی (جیهل) منجر به ناکامی وی برای دعوت به صرف شام وی شده است .

درادامه ی این گزارش آمده است : هنوز از نوع هدایای اروپایی حاجی واشنگتن خبری واصل نشده است .

بدین وسیله از مردم همیشه درصحنه می خواهیم سلام  حق گورا به حاجی برسانید وبگویید همچنان چشم به راه و منتظر لب تاب هستیم .
                       ==========================================

پرداخت نقدی به عنوان پاداش وحق الزحمه به سایت هایی که مطلب تابلوی سامسونگ در چابهار رادرج کرده اند ادامه دارد. پرداخت کننده ی این پاداش نقدی گفت:تمام مدیران سایت هایی که زحمت کشیده اند برای دریافت وجه شماره کارت و یا شماره حساب خود را درقسمت نظرات سایت زاهدان فردا اعلام کنند تا دراسرع وقت وجه قابل توجهی به حسابشان واریز شود. این پرداخت کننده افزود:از افشای شماره حساب بانک مبدا جدا خودداری نمایید.لذا سایر سایتهایی که تاکنون موفق به درج این مطلب نشده اند می تواند از سایت زاهدان فردا کپی وپاکنویس نمایند.

==========================================

به دنبال درج مطلبی در وبلاگ آبگینه (خانم حوا نارویی) تحت عنوان "عروسی های پرخرج در بلوچستان " مادربزرگ شمس حاتون (بلوشمساتون) که نخواست نامش فاش شود ،گفت : عروسی ، عروسی های قدیم که عروس ها را با کنرتاک آرایش می کردیم اما الان ژل و گریس جای کنرتاک را گرفته و صدافسوس که جای موزواک را رژلب و ماتیک و مهکب گرفته است.

بلوشمساتون درواکنش به موسیقی های استفاده شده در عروسی امروزی گفت : الان از رقص دوچاپی خبری نیست وجای این رقص را هم موره ناچ و دجکوکه ناچ و ناگن هندی گرفته و مردم از رقص های سنتی استفاده نمی کنند .
==========================================

جلسه مدیر آموزش و پرورش با مدیران خانم در هفته گذشته و مدیران مدارس دیروز و ما مدیران مجتمع امروز برگزار شد.

به مدیر ما بگویید لطفا قرآن رو هم خودت بخوان چون بعد از قرائت قرآن شروع میکنه به صحبت کردن و من ومن میکنه آخه مگه چند منه!!!!
مدیران مدارس فقط اطاعت کنند حق اظهار نظر ندارند چون علامه دهر روزگار ارباب ارعایاست.
اگه هم گفتند دلخوشکنکه...
مشورت نه قبول نیست...
تا الان اینجور بوده بعدش هم مشخص میشه..
البته تهدیدات برای اخراج و جابجایی بماند...ای کاش ما هم...!
امیدوارم سال ما خوب باشه .
ارباب دوستت داریم و واقعا خشتگی ناپذیری!!!
شاید گمان ما بد باشه شما سخت نگیرید اخه ما تنبل بار اومدیم و اون کار زیاد می خواهد که ان هم وظیفه هستش.
راستی اربابم هنوز کسی را نمی شناسه پس چرا اینقدر منفی بافی میکنه....
نکنه مشاوره بد شروع شده... وای...

ببخشید ببخشید فراموش کردم ایشان اخر جلسه یه لبخند کوچکی هم زدند.فهمیدم ایشان هم لبخند می زنند...
==========================================

عجایب جالب دیگری نیز در قصرقند پیدا می شوند.
درجمعه گذشته فریضه عبادی نماز جمعه(سیاسی بودنش به کنار)راهمراه تنی چند از دوستان در مسجد قصرقند ادا نمودیم.برای اولین بار در طول عمرم با دو گوش خود شنیدم که خطیب مسجدی که تمام نمازگزارانش بلوچ بودند، با زبان فارسی سخنرانی ایراد می نمود،تعجب کردم،پدر مرحومش را میشناختم بلوچ بود،برای اطمینان بیشتر از چند نفر که کنارم بودند پرس و جو کردم،اطمینان حاصل شدکه اینچنین است.
بنده این عمل را توهین به حاضران در پای منبر پنداشتم و درحالی که خونم به نقطه جوش نزدیک شده بود،از خدادن خواستار این بودم که در روز قیامت به این دسته مردم بفهماند که یکی از مصادیق کفران نعمت،عدم استفاده از زبان مادری است.(امانت از یک مخاطب)

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم شهریور 1391ساعت 1:50  توسط حق گو   | 

ازاندیشه ی بد خون از قلم می چکد

به قلم :فرامرزباور

ترسم که اشک از غم ما پرده در شود       وین راز سر به مهر به عالم سمر شود (حافظ)

باور اینکه دنیای نوشتن آن هم از نوع مجازیش صاحب هویت شود کمی برای ما دشوار وغیر قابل باور است. بلاگرهای تازه کار که با نیت خاصی وارد عرصه وبلاگ نویسی شده اند اغلب چشم دیدن آن یکی را که پیشرفت می کند ندارند یا اینکه تحملشان لبریز می شود و روی به هتاکی و بی حرمتی اشخاص می کنند.

پذیرش نوشته های غرض ورزی و توهین آمیز نه تنها کمکی به برون رفت از مشکلات نمی کند بلکه گاها دغدغه ساز هم شده است، متاسفانه در حال حاضر در نیکشهر شاهد رشد آن هستیم اغلب در وبلاگ فرمانداری برره و قلمی برای لاشار که می بینیم اندیشه های اشتباه  و تخلیه عقده های خویش آنها را که باعث مشکلاتی از قبیل توهین های مکرر به اشخاص و متاسفانه بی ادبانه که دامن گیر شده و این دور از انصاف و ادب اندیشمندانه است .

این روزها با گذری به وبلاگ ها نیکشهر بیشتر شاهد دغدغه  های شخصی و غرض ورزی افراد هستیم تا منافع و دغدغه عمومی مردم.

متاسفانه امروزه عده ای نیز پیدا شده اند که با قصد سوء استفاده از دنیای مجازی در اندیشه ای  اشتباه در حال  تخلیه عقده های خویش که گویی در حال تمرین کنار گذاشتن شعور و شخصیت خویش هستند و نمی داند  چنین مطالبی میتواند برای هر نویسنده وبلاگی  ناراحت کننده باشد که متاسفانه باید نوشت های آن را در  تربیت و شخصیت وی پیدا کرد.

جنبه و ظرفیت افراد در برابر آزادیها سنجیده میشود و کسانی که حتی نمی توانند از بخش آزاد نظرات و یا وبلاگهای رایگان استفاده ای درست کنند باید آنها را چه خواند جز افرادی کم ظرفیت و بی جنبه که  این کار را از غرض ورزی انجام میدهند.

بسیار نیز شاهد این بوده ایم که به دلیل بی حرمتی به شخص یا اشخاصی از جانب یک نفر به دلیل غرضهای شخصی، دیگر وبلاگ نویسان هم مورد بی مهری قرار گرفته اند  و حتی موجب شده نسبت به وبلاگ نویسان نیکشهری بدبین و به آنان سوءظن وارد شده !!! طوری که دیگر اعتماد نسبت به یکدیگر کمتر شده است.

یادمان باشد کسی منتظر نوشته های ما نمی ماند مگر اینکه درد یا دغدغه ای از او در لابلای اندیشه های مطرح شده ما باشد . 

ما که تعامل در دنیای واقعی را به سختی می پذیریم باشد که در دنیای مجازی تجربه خوبی را کسب کنیم.

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم شهریور 1391ساعت 1:48  توسط حق گو   | 

چندخبر ..........

درآخر هفته ی هفته ی گذشته آقای ناکووشدل نیکشهر سفری چندین منظوره به روستاهای بخش قصرقند داشته است که به تعدادی از این منظورها اشاره می کنم 1)شرکت درمراسم عروسی 2)شرکت درمراسم ختم 3)کشفیات جدید4)پیگیری برخی ازمشکلات5)شرکت درنماز جمعه و سخنرانی قبل از خطبه های نماز درروستای حمیری برپایه همین گزارش ناکووشدل در سخنرانی خوددرنمازجمعه از نماگزاران خواست دعاکنندتا برره راخداببره ،دراین سفرایشان ملاقاتی با آقای ایوب ایوبی شاعر جلیل القدرحمیری داشتند وافتخارگرفتن عکس یادگاری نصیب این شاعر شد. ناکوملاقاتی با یکی از ترانه سراهای همان خطه (واحدصنم) داشته این ترانه سرا ، ترانه هایش توسط برخی از خواننده های لس آنجلسی نیز خوانده شده است. ناکووشدل بایکی از وبلاگ نویسان انجا به نام سیناهوتی دیداری داشته ودرپایان این سفر با یکدستگاه خودروی پراید توسط یکی از دهیاران که قبلا در آژانش هوایی نیکبال گشت مشغول به کاربوده ، به نیکشهر برگسته است .

منطقه ی کورجوی قصرقند که شباهت اندکی با منطقه خاکسفید تهران دارد به عنوان خواهرخوانده ی منطقه خاکسفیدمطرح است قراراست کارپاکسازی این منطقه به زودی وبه صورت ظربتی آغازشود .

کارپایین آوردن تابلوی سامسونگ در یکی از پلهای عابرپیاده چابهار درحوالی کوی بندر آغاز شده وعجالتا باتوجه به فوریت موضوع تا پایان کار پرده ای روی آن پوشانده اند و یک اداره ی خیلی سیکوروهیتی به صاحب این تابلو گفته تا 48 ساعت اگه این تابلو پایین نیاید دکان شمارادرمنطقه آزادپلمب می کنیم.

اعضای شورای شهر بمپور که رییس شدن را برای یکدیگر سهمیه بندی کرده بودند اما اعضایی که قراربود دوسال سهمیه شان به اتمام برسدوریاست را به گروه بعدی واگذارکنند اما از این کارسربازدند و اعضایی که دراین مدت کلاه سرشان رفته اقدام به افشای عهدنامه ای کرده اند که در آن موضوع سهمیه بندی نمودن ریاست به شفافیت هرچه تمام قیدشده است وباتوجه به اینکه شش ماه بیشتر به انتخابات دوره ی بعدی شوراها باقی نمانده است آنان ناچارشده اند با انتخاب وکیل مدافع همراه با مستندات (عهدنامه)به مراجع سرداران محلی مراجعه کنند تا حداقل شش ماه باقی مانده را رییس شوند و این مشکل را در وصیت نامه های خود برای نسل بعدی بنویسند تا چنین کلاه گشادی سرآنان نرود.این گزارش می افزاید درقدیم عهدنامه هارا موریانه می خورده اما امروزه عهد نامه ها را آقای مرادبمپوری برای کرسی ریاست می خورده ولی ایشان در محضرسرداران این موضوع را انکارکرده وگفته هنگام خوردن سوگند من پیشک دردهانم بوده است .

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم شهریور 1391ساعت 4:4  توسط حق گو   | 

بیانیه: واکنش ها در محکومیت فتنه گران وب نویس همچنان توسط بلاگرها ادامه دارد


روزدرآ: در پی سوء استفاده  یک شبهه وبلاگ نویس هتاک و فتنه انگیز مبنی بر ایجاد شائبه و بدبینی در میان مردم، مسئولین و وبلاگرهای ارزشی و توهین به شعور مخاطبان فضای مجازی ؛ واکنش ها در محکومیت این اقدام غیراخلاقی و تفرقه افکنانه همچنان ادامه دارد.

باید اظهار تاسف نمود که عده ای سودجو و فتنه گر با سوء استفاده از آزادی بیان و فضای باز رسانه ای موجود در کشور علی اللخصوص فضای بی انتهای مجازی درصدد توطئه چینی جهت اجرای نقشه های شوم خود هستند اما فعالان دنیای مجازی هیچ گاه فرصت عرض اندام را به اینگونه افراد سودجو نخواهند داد و با اقدام بموقع خویش نقشه ها و توطئه های هتاکان را که به اعتماد عمومی آسیب می رساند؛خنثی می نمایند.
دقایقی پس از انتشار خبر نشست وب نویسان به منظور انسجام فکری بین آنان و معرفی چهره نقاب گرفته شیطنت طلبان که با نام جعلی یک نهاد ارزشمند مردمی می نویسد با استقبال بی سابقه وب نویسان در فضای مجازی مواجه شد و مخاطبان نیز در محکومیت این حرکات مذبوحانه با ارسال نظرات همدلی و همراهی خویش را اعلام نمودند.
بدنبال رسانه ای نمودن خبر نشست صنف وبلاگ نویسان شهرستان نیکشهر تحرکات برای تشنج آفرینی از سوی این فتنه گران آغاز گردید بطوری که با دروغ پردازی در فضای مجازی از طریق کامنت نویسی و تحریک برخی ها در فضای حقیقی درصدد سمپاشی در خصوص نشست وب نویسان نمودند.
این فرد معلوم الحال این بار با سوء استفاده از نام نهاد های ارزشی سعی در  ایجاد ترس و واهمه و انصراف وب نویسان از ادامه فعالیت های قانونی خویش بارها با توسل به شگردهای نخ نما سعی بر مانع کار بلاگرهای قانون مدار شد.
بلافاصله پس از دروغ پردازی های این شخص فتنه گر صنف وبلاگ نویسان با تماس و ارتباط گیری با مقامات ارشد مردمی و مسئولین مرتبط استانی و شهرستانی متوجه شدند که فتنه گران برای جلوگیری از ادامه فعالیت وب نویسان نگرانند و در صدد سوء استفاده این بار از نام نهادی ارزشی می باشند و با دروغ پردازی سعی بر سمپاشی و کدر نمودن اذهان عمومی دارند.
وبلاگ نویسان شهرستان نیکشهر تاکید می نمایند که در طول عمر فعالیت چند ساله خود در دنیای مجازی و رسانه های مختلف خبری استانی و کشوری علی رغم انتقادهای اصولی هیچگاه تحت فشار هیچ نهاد و ارگان نبوده اند و توسط هیچ نهادی از فعالیت های قانونمدارانه بلاگرهای نیکشهری و همچنین وب نویسان بلوچ ممانعت بعمل نیامده است و اینگونه تحریکات و شائبه ها جهت اهداف خاص و آب در آسیاب دشمنان ریختن؛ صورت می گیرد.
باز نشر خبر نشست وب نویسان در محکومیت فتنه انگیزی ها بصورت گسترده و بی سابقه ای به منظور حمایت از مردم،مسئولین و بلاگرها بر روی خروجی اکثر وبلاگ های استانی و شهرستانی قرار گرفت بطوری که تا زمان تنظیم این یادداشت بیش از90 درصد وب نویسان کهنه کار حرفه ای و جوانان فعال در عرصه رسانه ای استان خبر نشست و همدلی دلسوزان به اتحاد را منتشر نموده اند و یا از طریق تماس آمادگی خویش را جهت حمایت اعلام نموده اندکه جا دارد در همینجا از حمایت های دوستان وبلاگ نویس تشکر و قدردانی شود.
در پایان یادآوری  می نماییم که با توجه به اسناد و رد پاهای مختلفی که از فعالیت های مشکوک و دامنه دار این فرد در دست می باشد در حال حاضر بنابر مصلحت اندیشی بلاگرها و فعالان رسانه ای و در نظر گرفتن آبروی فرد مذبور؛ آنچه که مصلحت عمومی حکم کند اقدام خواهیم نمود. همچنین این اسناد در هنگام ضرورت و ادامه شیطنت ها که نسخه ای از آن تحویل بیش از ده بلاگر داده شده است،در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم شهریور 1391ساعت 0:40  توسط حق گو   | 

هفته نامه خبری یا خبرهای هفتگی جامانده

شهرستان چابهاربعداز انقلاب مقتدرترین مبصرکلاس را تجربه می کند.مبصری که دارای اقتداری ستودنی است. این مبصر حتی حاضرنیست باارباب نماینده های استان هم فالوده بخورد البته سحروجادو وجنبل مبصر آنقدر بالاست که ارباب هم نتوانست بهش بگوید بالای چشمت ابروست چه برسد به نماینده صوفیان استان که به مبصرگفته بود این مبلمان شهری که تو می گویی پس کجاست تا ما روی مبلمان شهری لم دهیم که مبصرگفته مبلمان شهری ما شرجی آن را از بین برده وشهردارشهرتان که کت های ایتالیایی و هاکوپیانش را به کسی کادو نمی دهد و لباس گچری نمی پوشد تا ما جلوی شرجی را بگیریم . وراه مقابله با شرجی کمک های مردمی است اون هم از رییس شورایتان که بهش می گوییم سقف کمکها اینقدر باشد اما از بس که به سایر امور مشغول است که نمیتواند کمک درست حسابی جمع کند.البته درحال حاضرمالیات های مستقیم وغیرمستقیم از صنوف مختلف به قدری است که بتوانیم شهری آباد داشته باشیم .

بنگاه خبرپراکنی موسوم به سایت زاهدان فردا وابسته به آستان چهارراه رسولی نوشته مافیای سامسونگ یا سامسونگ مافیایی در چابهار و بااستفاده از آئیین نامه ها و فلان وفلان ندای ننه من غریبم راه انداخته و می گوید سامسونگ تابلویش در بیل بردهای شهری چابهار جاخوش کرده اند کارخانه ها ورشکست شده اند کارگران بیکارشده اند .ودرادامه نوشته قدرت سایه های شهرداری چابهار وعضوشورا (آقای ش.ب ) البته منظورش شهرام بزایری ویا احیانا شهرام جزایزی چابهارنیست باعث وبانی این امر درچابهارشده است. ماهم سرکی به همان تابلو زدیم دیدیم کمی تا قسمتی حق با سایت زاهدان فرداست . اما چه کارکنیم که پای عمو ستار در میان است .

روزگذشته نیروهای جان برکف ومخلص نیکشهری موفق شدند دو فروند هواپیمای بدون سرنشین ورادارگریزرا بااستفاده از سامانه فناوری بومی به زمین بنشانند هواپیماهای مهپاد و شهپاد دو هواپیمای بدون سرنشین صحیح وسالم به زمین نشستند اما برخلاف تصور این هواپیماها هرکدام دارای یک سرنشین بودند. که این دو هواپیما (مهپادوشهپاد) درنظرداشتند مناطق مختلفی از نیکشهر را مورد تهاجم موشکی قراردهند . به همین منظور مجمع تشخیص مصلحت نیکشهر دستورداد این هواپیما برای عبرت سایرین به صورت خیابان گردانی اراذل و اوباش در تمامی محله های بنت ازجمله محله گوهرکوه - محله تُمپان - محله مَلَندان - محله دَنَک - محله دَنان - محله شیخان - محله کادیان- محله کیشکور - محله حسین آباد - محله تَراگ - محله کوفُک (کوفه) گردانده شوند.

دوخبرخیلی اختصاصی از آموزش وپرورش شهرستان قصرقند اول اینکه آقایی محجوب که منظورم محجوب نماینده ی مجلس نیست بلکه فردی سربه زیر ،آرام و ریلکس ،جوانی مومن معتهد از نهضت سوادآموزی نیکشهر سابق وآموزش پرورش فعلی به نام آقای ب. م (باحال ترین مرد قرن ) با پشتیبانی رهبر معنوی خودمستقردرزاهدان یا رییس آموزش وپرورش قصرقند می شود ویا معاون پشتبانی حالا هرچه قسمت باشد.خبردوم اینکه آقای معاون آموزشی قصرقند از شانش خوشش به خاطر جدیدالورود بودن آقای تاجی به قدرت سایه های اداره تبدیل شده است .

دروزهای آینده فرماندار سرباز جایش را به یکی دیگر خواهدداد.نقطه سرخط تاهمین جارافقط داشته باشید.

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم شهریور 1391ساعت 2:26  توسط حق گو   | قلم بنویس که جوهرت مایه ی زحمت شده

بنویس که واژه هات اسیر لکنت شده

بنویس آنانی که به واژه ها زخم می زنند

بنویس سطوری که ساطور این جهنمند

از عقلایی که به نادانی مشغول شدند

از افعالی بنویس که در جمله مجهول شدند

از آن مطلبی که ادامه اش متون نیرنگ شده

از قلمی بنویس که جوهرش خونی وْ کم رنگ شده

از وبهایی بنویس که امروز از  خدا بی خدا شدند

از دیوارهایی بنویس که مملوء از الفاظ ناسزا شدند

قلم بنویس که تو را تاب این تهمت نیست

بنویس که مرا شان بازی و لعبت نیست

از قابیلی بنویس که هابیل ها را می کُشند

از انهایی بنویس که با این ها دل خوشند

از گامهایی بنویس که بوستانی را لگد کردند

از قلم هایی بنویس که دوستانی را بد کردند

بنویس قلم،بنویس که حق تو این همه اجحاف نیست

با خون تو سیاه نوشتن به خدا انصاف نیست

از فعلی بنویس که به حال فاعلش می گرید

بنویس که ذهن به این خیال باطلش می گرید

بنویس از دستانی که عاقبت سرد شدند

بنویس از دوستانی که به سادگی طرد شدند

قلم بنویس ،قسم بنویس؛ که تورا تاب این ماجرا نیست

تو ازآن ِقران اشرفی ؛ تو را تاب این همه افترا نیست
 شاعر : پرویز کدخدایی

+ نوشته شده در  جمعه دهم شهریور 1391ساعت 18:15  توسط حق گو   | 

وبلاگ نویسان فتنه گریافتنه گران وبلاگ نویس


روزدرآ: روزدرآ: نشست جوانان فعال در دنیای مجازی با همت صنف وبلاگ نویسان حرفه ای در شهرستان نیکشهر با هدف انسجام فکری بین وبلاگ نویسان و جلوگیری از تحرکات و توطئه های برخی شبه وبلاگ نویسان فتنه گر برگزار گردید.
 در این نشست با اشاره به تحرکات و اتفاقات چند ماه گذشته و روزهای اخیر یک فتنه گر وبلاگ نویس که سعی دارد فضای بدبینی بین مردم ،مسئولین و وبلاگ نویسان ایجاد نماید؛ اظهار داشته شد که این فتنه گر با نام جعلی و تمسخر آمیز یک نهاد دولتی و مردمی سعی در سخره گرفتن ادارات و نهادهای دولتی و مردمی را دارد.
به گفته وبلاگ نویسان این نوع بداخلاقی ها راه به جایی نخواهد برد و این تحرکات تفرقه افکنانه همیشه مردود شمرده خواهد شد. همچنین بی اخلاقی های صورت گرفته در فضای مجازی و هتک حرمت یک فتنه گر وبلاگ نویس نما و ورود آنان به حریم خصوصی افراد که باعث رنجیده خاطر شدن مردم و مکدر شدن فعالیت های دلسوزان در اینترنت شده است ، توسط فعالان اینترنتی و وبلاگ نویسان محکوم شد.
فعالان اینترنتی و وبلاگ نویسان خاطر نشان کردند کلیه فعالیت های شبهه وبلاگ نویسان فتنه گر که به منظور بدنام کردن افراد و ایجاد شبهه در بین افکار عمومی از عملکرد مسئولین و فعالان عرصه مجازی و نیز کاهش انگیزه در بین وبلاگ نویسان جوان و با نیت تخریبی انجام می گیرد بصورت مستند جمع آوری خواهد شد و در اختیار مفامات استانی قرار خواهد گرفت.
به اعتقاد صنف وبلاگ نویسان شهرستان برخی از فتنه گران در لباس وبلاگ نویس با سوء استفاده از نام نهادهای مردمی و دولتی به ارتکاب جرائم اینترنتی و سوء استفاده از این فضای جهانی و همه گیر اینترنت اقدامات توهین آمیز انجام می دهند و در صدد مخدوش نمودن چهره و نام واقعی مردم ،مسئولین و وبلاگ نویسی هستند که این امر باید با هوشیاری و حساسیت وبلاگ نویسان شهرستان و استان دنبال گردد.
در این نشست بیانیه ای در محکومیت اقدامات و تحرکات برخی شبهه وبلاگ نویسان فتنه انگیز جهت ضربه زدن به منافع مردمی به امضاء بیش از ده نفر وبلاگ نویسان شهرستان رسید و بر شناسایی عوامل فتنه گر و اختلاف انگیز و رسانه ای نمودن تحرکات و انگیزه های شوم آنها تاکید شد.
صنف وبلاگ نویسان شهرستان نیکشهر با تاکید بر همدلی و همراهی با مسئولین شهرستان و انعکاس عملکرد دولت مردان در کنار انتقادات سازنده و اصولی بر فعالیت های منسجمانه و برگزاری جلسات منظم صنف به صورت هفتگی اشاره نمودند.
همچنین در این نشست کلیه مستنداتی که توسط وبلاگ نویسان از فعالیت های مجرمانه شبهه وبلاگ نویسان فتنه گر جمع آوری شده در هفته های اخیر تحویل مقامات قضایی خواهد شد.
در پایان پیروی جلسه روز خبرنگار که با حضور فرماندار ،امام جمعه شهرستان و مسئولین برگزار گردید بر  ثبت صنف وبلاگ نویسان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تشکیل جلسات  صنف وبلاگ نویسان بصورت هفتگی و منظم و دیدار با مسئولین طی هفته های اخیر تاکید شد .
و مقرر گردید کلیه وبلاگ نویسان و اعضای صنف که تاکنون موفق به ثبت دامنه وبلاگ های خویش در پایگاه وبلاگ نویسان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشده اند،هر چه زودتر اقدام نمایند.
همچنین مصوب گردید سه نفر از اعضای صنف به نمایندگی از این  جمع ، ماه آینده جهت ثبت فعالیت های قانونی خود در کانون وبلاگ نویسان ایران  اقدام نمایند
+ نوشته شده در  جمعه دهم شهریور 1391ساعت 15:4  توسط حق گو   | 

شب شعرنیکشهر


شعری در وصف ناکووشدل

گر داری تو عقل و دانش و هوش...... قصة ناكو وشدل را بكن گوش

هست ناكو وشدل از آن بازیگران........ كه می رقصد به ساز دیگران

تمام مدیران از او در هراسند......... در و دیوار هم او را می شناسند

نه گوشش به حرف كس بدهكار..... نه یك بار و نه ده بار و نه صدبار

كلامش راست باشدگرسراسر............ندارد هیچ كس آن گفته باور

حرفهایش همه هستند پس و پیش..... واجب است بركَنند از چانه اش ریش

ز بس كرده خلاف قول، باری..................... ندارد حرفهایش اعتباری

برایش بهتر از این مثل نیست.....كه در حرفش نشانی از عمل نیست

شنیده ا ی فرمودة خلّاق بی چون........ كه ما لا یفعلون اما یقولون؟

همه آماده و هوشیار باشید..................... نگهبان در و دیوار باشید

ببینید از كدامین روزن و در................... كه ناكو وشدل میكشد سر

ز طعن من اگر خاطرت شد زخم........ وشدل جان! معذرت، تو مكن اخم

اگر در گفتارم اغراق افتاد.............. مگیر ای دوست بر گفتارم ایراد

شعری کوتاه در وصف اقدامات شهرداری نیکشهر


شهرداری بس که اقدامات عالی می کند......... نیکشهر هی ترقی و تعالی می کند

این تحول ها که پیدا می شود در کارشهر............... بیننده را حالی به حالی می کند

چاله ها و چوله ها را سالها و ماه هاست... این طرف پر می کند آن سمت خالی می کند

ماسه می مالد به رویش هرکجا آسفالت کرد....در حقیقت عیب ها را ماسمالی می کند

+ نوشته شده در  جمعه دهم شهریور 1391ساعت 1:17  توسط حق گو   | 

برکات انتقال آب دریای مکران(عمان) به سیستان و سایراخبار

آقای حاتم نارویی استاندارسیستان وبلوچستان امروز در مراسم افتتاحیه طرح های هفته ی دولت گفت : به زودی درقالب طرح کارشناسی آب دریای مکران (عمان) به سیستان انتقال داده می شود. که اجرای این طرح موجی ازشادی برای مردم استان سیستان وبلوچستان به ارمغان آورد.از نگاه ما و همه مردم این طرح برکات زیادی برای مردم استان به همراه خواهد داشت که تعدادی از این برکات مهم را برایتان می نویسیم :1)مردم سیستان از وابستگی به کشوردوست وهمسایه (ابغانستان) رهایی می بایندودیگرگل گرفتن ونگرفتن سوراخ سدهیچ تاثیری به حال مردم نخواهدداشت.2)کاپیتالیزم اقتصادی سیستان کارآیی نخواهدداشت چراکه دراین نوع از کاپیتالیزم آمده است :اگریک سیستانی دوگاو داشته باشدیکی دراثرطوفان شن هلاک می شود ودیگری از بی آبی و صاحب گاوها دریکی از ادارات استخدام می شود.3)روستاهای نزدیک به دریای عمان وسایرروستا وشهرهای مسیرراه ازلوله اختصاصی انعشاب خواهند گرفت ودیگرمجبور نخواهندبودتانکرآبی به قیمت 100هزارتومان بخرند.4)آقای نارویی اولین شخصی خواهد بودکه ضرب المثل "آب درکوزه وماتشنه لبان می گردیم ویاردرخانه ومادورجهان می گردیم "راعملی خواهند کردو نامش در کتاب رکوردهای گینس ثبت می شود.5)اراضی باهوکلات از استاندارتشکرمیکنند چراکه دوباره جان خواهندگرفت و12هزارنفرازبیکاری رهایی می یابند 6)دست دلالان صاحب نام وحرفه ای که آب سدپیشین را برای جیب خود تخلیه کردند کوتاه خواهدشد.7)سردخانه ی دمپک دوباره راه اندازی و هزیته های انتخاباتی کاندیدی دیگر تامین می شود.8)وغیره ......

(عکس وقسمتی از مطلب امانتی از وبلاگ پسری از قصرقند)

آخرین روزنه امید مردم قصرقند برای شهرستان شدن شهرشان گل گرفته شد .امروز در افتتاحیه ی واحد دامپزشکی شهرستان (رویایی) قصرقند مسئولین متوجه مسجل شدن این جریان رادرتابلوی این واحدمشاهده کردند اماازانجاکه این تابلوخیلی تابلو بود و ستون پنجم خبرروزگذشته مارا به اطلاع آقای نماینده رساندند.که نماینده به عروسک جیگر ماموریت داد تا با رنگ فشاری از نوع الوندکلمه ی شهرستان رامحوکند.تا مردم قصرقند همچنان در رویای شهرستان شدن سیرکنند.اما این کار عروسک جیگرباعث شدتامردم قصرقند به نشانه ی اعتراض عروسک جیگررا ممنوع التصویرکنندوازاکران فیلم جیگر درسینماهای قصرقند جلوگیری نمایند.مابه این انسجام ووحدت مردم دست مریزادمی گوییم .

افتتاح زمین چمن (ازنوع چمن های خاکی)دهستان ساربوگ به مناسبت هفته دولت به دلیل عدم حضور برخی از میهمانان ویژه از فیفا ، فدراسیون فوتبال کشور، سازمان ورزش وجوانان ، کوتاه بودن دیوار،آبپاشی ننمودن جاده دسترسی و آبکی بودن پروژه و نیز ماسمالی کردن طرح به هفته دولت سالهای بعدی موکول شد.که ساندیس وکیک های این مراسم به یخچال آقای امیری مدیر(شایدسرایدار)تربیت بدنی نیکشهربرگشت داده شد.از تعدادساندیس وکیک ها اطلاع دقیقی دردست نیست .

آقای محمدبلوچزهی دبیرکل صندوق مهرامارضا(ع)نیکشهردرسایت های خودی ازجمله تیاب ، تلنگر وقلقلک اعلام کرد:متقاضیان وام های موسوم به خوداشتغالی یااشتغال به خودی (وامهای نامزدچوکا ماته نوکا) می توانند به صورت اینترنتی ثبت نام کنند.مبلغ این وامها 10تا15میلیون باسود4درصدبادوضامن خیلی معتبرمی باشد.وی گفت:متقاضیان از همین الان به فکر نصب تابلو روی بقالی ها ،گاوداری ها ، جوشکاری ها ،مرغداری ها و... به نام خودباشند.محمد بلوچزهی ادامه :باتوجه به بازدیدکارشناسان ازمحل کسب وکارمتقاضیان ازارسال عکسهای فتوشاپی ودستکاری شده خودداری نمایند چراکه یکی از کارشناسان خبره ما جهت شناسایی عکسهای فتوشاپی ناکووشدل نیکشهری می باشند که ایشان از هوش ودکاوت بالایی برخوردارهستندوخدایی ناکرده ماشرمنده ی دوستان نشویم .


امروز طی مراسمی خاص پاکات مناقصه پروژه ی بزرگ ومنحصربفردمخابراتی نصب آنتن ایرانسل کشور حمیری با حضور پکیرمحمدهوتی مدیرعامل مخابرات ،رحیم درمحمد کارشناس وتحلیلگرمسایل سیاسی ،مهندسان محمدحسن ومحمدحسین رییسی ،اسلم فتوحی وعلی بخش هوتی کارشناسان اقتصادی اتحادیه اروپا،مولابخش هوتی کارشناس امور آب و ایوب ایوبی شاعرجلیل القدرحمیری گشوده شد. دراین مناقصه که شرکتهای زیادی از کشورهای مختلف از جمله "توجان" ، "حاجی آباد"،"توکل"و"کلمت" حضورداشتند که شرکت مادرتخصصی پسران گلشیر با پیشنهادکمترین رقم از کشورحمیری ویک شرکت داخلی با فناوری کاملا بومی برنده ی این مناقصه شد. گفتنی است سایر شرکتهای شرکت کننده دراین مناقصه از غولهای فناوری اطلاعات منطقه بودند که به اسامی تعدادازآنان بسنده می کنیم .سایرشرکتها شامل :شرکت خدابخش زیرک،نواب عیسی،پیرل داداش پکیرمحمد،تالک برادرصالح،وعیدک شنبه می باشند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه نهم شهریور 1391ساعت 2:8  توسط حق گو   | 

دیدارمحمدحسین رییسی بامرکل صدراعظم آلمان وبقیه اخبار


یک منبع بسیارآکاه گفت:آقای محمدحسین رییسی وزیرامورخارجه یکی از کشورهای کرانه ی باختری رودخانه کشیگ درسفربه کشورآلمان بامرکل صدراعظم آلمان دیدارداشته است.دراین دیدارآقای محمدحسین رییسی به معرفی تمدن 4700ساله کشیگ برای جذب گردشگران آلمانی پرداخته و بربرقراری پروازمستقیم برلین-کشیگ تاکیدداشته است.وی یواشکی به مرکل گفته : اگرپرچم کشورماراروی نفتکش های ایران برای دورزدن تحریم های نفتی دیدید هوای ماراداشته باشید و زیرآبی رفتن مارانادیده بگیریدچراکه در کلیه امورسیاسی-اقتصادی ما زیرآبی می رویم .مقصدبعدی سفرمحمدحسین رییسی به کشورسوئدخواهد بود ایشان در سوئدعلاوه بردیداربارییس جمهورباآقایان ستارآذرعزیزی و ناصربلیده از بلوچهای مقیم آن کشوردیداروگفت وگو خواهندداشت.البته هدف کلی سفر ایشان گرفتن نمایندگی یک خودروی خارجی از نوع آلمانی (احتمالاهونداآکورد) برای منطقه آزادکشیگ عنوان شده است.

درمراسم افتتاحیه ساختمان واحددامپزشکی قصرقندکه باهزینه ی 160میلیون تومانی پس از 6سال مورد بهره برداری قرارگرفت اشتباه درنصب تابلو زودهنگام این واحد که شهرستان قصرقند در آن عنوان شده است .باعث شد این تابلو که خیلی تابلو بود مسئولان را به واکنش وادارد.مسئولان برای پوشاندن این تابلو به ناچاراز لنگ یکی ازشرکت کنندگان استفاده کردند تا از معرض دیدخبرنگاران در امان بماند و باعث حساسیت آقای یعقوب جدگال نماینده مردم چابهار-نیکشهرکه به کلمات شهرستان قصرقند حساسیت دارند نشود و کارها روال عادی برای شهرستان شدن آن طی شود .ازکلیه مخاطبان که این خبرویژه رامطالعه کرده اند عاجزانه درخواست میشود به اطلاع نماینده نرسانند.

آقای عبدالغنی رییسی مدیرنمایندگی بیمه توسعه (جعفربیمه) نیکشهر گفت : کماکان بیمه نمودن وبلاگ نویسان وخبرنگاران دراین شعبه ادامه دارد.وی افزود: نخستین خبرنگار ومتقاضی بیمه (آقای ناکووشدل نیکشهری) پس از معاینه فنی و چکاپ نمودن قطعات مختلف ایشان معاینه ش منفی اعلام شد و متاسفانه این خبرنگارپرتلاش وکاربلدبیمه نشد.اما ناکووشدل گفت:مانیازی به اینگونه بیمه ها نداریم وخودمان بیمه ی خویش فرمای ارباب هستیم و 88هزارتومان حق بیمه این حرفهارانداره.

آقای ک . م (کامران محمدیان) ازجوان ترین وخوش تیپ ترین بخشداران شهرستان نیکشهربه عنوان فرماندارنیکشهرمطرح است از عوامل عمده ی انتخاب این بخشدارمثبت بودن جواب DNA با والی استان و نیز قربانی نمودن گوسقند در بدو ورود ایشان به استان بوده است.برایش آرزوی موفقیت داریم .

به علت کمبود طرح ها وپروژه های افتتاحی هفته ی دولت در بخش زرآباد کنارک یک باب مغازه خدمات کامپیوتری و یک دستگاه بلوک زنی افتتاح شد.عبدالطیف بارانی شهردارزرآباددر حاشیه مراسم افتتاحیه این طرح ها درگفت وگوبا خبرنگارماضمن تکذیب خبر سایت زرآبادنیوز مبنی بر عدم حضورش در محل کارگفت : چندی پیش شایعه حضور آقای خاوری در شعبه بانک ملی زرآبادقوت گرفته و قراراست ایشان شهردارزرآبادشوند ومن از بیم اینکه این شایعه واقعیت باشد شبانه روز در مهمانسرای شهرداری زرآباد اقامت دارم .

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم شهریور 1391ساعت 2:22  توسط حق گو   | 

افتتاح دوباره ی پست برق پارودوسایراخبار

پست برق پارود که چندماه پیش توسط آقای سعید اربابی نماینده مردم ایرانشهرسربازمورد بهره برداری قرارگرفته بود برای باردوم در هفته ی دولت توسط فرماندارسرباز افتتاح شد.کارشناسان درخصوص افتتاح باردوم این پروژه ی بزرگ صنعتی-سیاسی می گویند . در افتتاح باراول ، این پروژه فقط یک پست توزیع برق بوده اما بعدازانجام کارهای توسعه ای به پست فوق توزیع تبدیل شده ودرسالهای بعدی (احتمالاانتخابات بعدی)درصورتیکه لویه جرگه در پارود تشکیل شود این پروژه بزرگ به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های خاورمیانه مطرح خواهدبود.

آقای حاجی اعلام کرد:لب تاب مدیروبلاگ حق گو بلوچ اکنون درلنجی که ازسوئدوارد اسکله ی سد خیرآباد شده موجود می باشد و ترخیص این لب تاب ازطریق گمرک اختصاصی کشیگ به بعدازپایان کنفرانس غیرمتعهدها درتهران موکول شده است ،چراکه گمرک کشیگ دراین ایام تعطیل و مدیران آن در تهران به دیدار آقایان بان کی مون و محمدمرسی رییس جمهورمصررفته اند.(خدابه ما صبر ایوب عطابفرماید.)

جوایزواهدایای برخی از خبرنگاران ووبلاگ نویسان معلوم الحال به علت عدم حضور آنان در مراسم روز خبرنگار ازسوی سرپرست وقت آن اداره که باآمدن داداش ارباب مدیرنشد به انبارهمان اداره برگشت داده شد.مدیر روابط عمومی همان اداره (ص.د) از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نیکشهر دراین خصوص گفت: جوایز واهدایای افرادمذکور به 5 دلیل به آنان تحویل نشده است.1-غیبت غیرموجه  2)مسافرت تابستانی آقایان 3)تشابه رنگ اهدایا(پتوهای چینی) به رنگ سبزمتالیک ونماد یک جنبش4)نبودرسیدانباروبرگ درخواست کالاازانبار5)تعیین تکلیف اهدایا توسط داداش ارباب و مدیر جدیداداره که بااین  تفاسیرتحویل کامل اهدایا تا روزخبرنگارسال آینده به طول می انجامد.

آقای صلاح الدین درخشان باحال ترین وبلاگ نویس کشورومدیر وبلاگ توسعه مکران در نظق ماهیانه ی خود گفت: سه وبلاگ نویس باحال ترازمن آقایان م .ب (مردباحال) ، ص.ح (صابون حمام) و ی. ک (یاورکوهی) ازنایاب ترین وبلاگ نویسان استان به دلیل حذف یارانه ها وافزایش قیمت قلم به علت تورم ازنوشتن وبلاگها دست کشیدند.البته آقای صلاح درخشان برای جای خالی آنان بالشت(سرجا)گذاشته است.گفتنی است ایشان از ذکرنام وبلاگ نویس دیگری به نام الف . ر(آقای ردگم کن ) که مدتی است دارفانی وبلاگش راوداع گفته به دلایل نامعلومی امتناع ورزیده است.

به علت حادثه ی ناگواری که در مسکوتان نیکشهر اتفاق افتاد ومتاسفانه فردی دراثرعقرب گزیدگی جان خودراازدست داد و نبودآمبولانس اورژانس این شهرکه چندین سال است برای تعمیر برده شده وبرنگشته از علل اصلی این حادثه تلخ وناگواربوده است بدین وسیله  به نماینده ی محترم این حوزه پیشنهاد می شود برای برگشت این آمبولانس از سفرکبرای تعمیر به مسکوتان فکری اساسی بنمایند ویااینکه در سایت اینترنتی خود ازملاهایی که دم چوف عقرب زدگی و مارگزیدگی بلدهستند دعوت به همکاری نمایند.

ازرانندگان محترم نیکشهری که قصد رفتن به چابهاررادارند تقاضا می شوند هنگام عبور از پل پیشمونت نهایت دقت را بنمایند چراکه این پل مجهز به دوربین مداربسته ی ماهواره ای می باشد و پلیس راهنمایی رانندگی مستقردر سه راهی نیکشهر-کنارک -چابهار می تواند سرعت غیرمجازشمارابه راحتی ببیند.وبعد ناچاربه قسم و آیه نشوید که پل پیشمونت سرعت گیردارد و .... البته علاج این واقعه دادن ........ ل به مامور می باشد.(جهت اطلاع)

آقای جولیان جلو (جلال. ر) مسئول سالن ورزشی قصرقند که متهم به هتک حرمت از نوع فحاشی به برخی ازمسئولان دردفتر بکشداری قصرقند می باشد به سفارت اکوادردرقصرقند پناهنده شده .گفتنی است آقای جولیان بعداز9 سال کاردراداره تربیت بدنی قصرقند با حقوق ماهیانه 90هزارتومان به اتهام فحاشی به 9 نفر 9 روز پیش از کاربرکنارشد.طرفداران آقای جولیان روزگذشته در مقابل سفارت اکوادردرقصرقند تجمع کردند وخواستارمشغول به کارشدن مجدد ایشان در سالن ورزشی شده اند.+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم شهریور 1391ساعت 1:59  توسط حق گو   | 

منت بانك راكه وام دادنش موجب ثروت است

منت بانك راكه وام دادنش موجب ثروت است و به ندادن اندرش،مزید زحمت.هر وامی كه از دست می رودمضّر حیات است و چون در جیب درآید،موجب نشاط. پس درهر وامی ،هزاران دلار موجود است و بر هر دلاری تبسّمی واجب.
از حلق و گلوی كه درآید تا درجیب ما فرود آید
اِبلعوا یااهل الاختلاس! پولاریاً و دلاراً كثیراً مِن اهالی ایرانیَ الصبور.
بنده همان به كه به همراه خویش كیف برای حمل دلار آورم
طوفان غلیظ اختلاسش همه جا رسیده وگرد وغبار تیره وتارش همه جا كشیده . مغز حسابرسان را به سوت كشیدن واداردو جشممردم را از حدقه درآرد.
ای دلاری كه از كثافت خویش اختلاس و رشوه زیر سر داری
مفلسان را از این میكنی محرم چــون برمنعمان نظـر داری
فلانی را گفته تا ساك دلارش بگستردو بهمانی را فرموده تا وام در حسابش بپرورد.
ابرو باد و بانك و رئیس دركارند تا تو دلاری به كف آری و به غفلت بخوری
همه از بهر تو شاغل و مشغول شــرط انصــاف نبــاشد كه كانادا نــروی
در خبر است از سرور مختلسان و ارباب منعمان و سوت برانگیز مغز حسابرسان،علیهم الدلار اجمعین مِن الاولینَ والآخرین.
دلارٌ النظیفٌ ،الوامٌ كثیر مفیدٌ فِی الجیبٌ،ثوابٌ عظیم
چه غم فلانی را كه دارد بانك و بهمانی را پشتیبان؟
هرگاه یكی از بندگان مفلس ِ سیه روزگار ، دست ِطمع به امید‌ِاجابت به درگاه بانك بردارد او را از در براند،دیگربار زبان به عجز و نیاز گشاید؛باز با لگدش فرو كوبد.سرانجام صدا به ناله و فریاد بلند كند. ندا دررسد كه : یا اولیایی و احبایی! هذا سمججّ مِن جماعة السمجاء . وی را در پیچ وخم وام بپیچانید تا قدر مفلسی را بداند كه من از اصرار و ابرام این مفلس زیانكار به جان آمده ام.

كرم بین و لطف آن سینه چاك مفلسی بنده دیده است، اوست خشمناك.

 امانت ازآقای م.ر

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم شهریور 1391ساعت 16:1  توسط حق گو   | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر