حق گو بلوچ

نخستین وبلاگ سه گانه سوز سیستان وبلوچستان(طنز،خبرو تحلیل)

اخبارامروز(انتصابات جدید،مشکلات همیشگی و غیره.............. )

خبراول)آقای حاجی دکترباقر کردباتصاحب یکدستگاه سویئت در استانداری به عنوان مشاورارشددرامورصنعتی ترجیحا شهرکهای صنعتی وترجیح تر راه اندازی آب وفاضلاب شهرکها ونیز مایحتاج زندگی مردم منصوب شدند.اما کمی در مورد آقای باقردکرد: نابغه ومستعد . فارغ التحصیل از دانشگاه مازندران شهر بابل در رشته میکانیک. ارشد مهندسی صنایع دکترای مدیریت صنعتی. با پشتکار . آرام و منطقی . شخصیت فوق سنگین. عقلانی.فوق العاده مذهبی. اخیرا" علاقه خاصی به باغداری پیداکرده وانارهای مرغوب باغ ایشان به کشورهای همسایه صادرومازادبرآن در دوراهی سنگان نیز به فروش می رفت. از انقلابیون و مبارزان انقلابی قبل از انقلاب انقلابی تو مایه های چه گوآراوفیدل کاسترو و لوبامبابا دکتر و حاجی هم هست اما مشهور بنام باقر کرد است!!!
 با همه گروهها جور ورفیق فابریک است. اصلا" ایشان از لحاظ تفکر تکنو کرات در حد کره مریخ وکره ماه است و به کارگزاران سازندگی که در راست مدرن ارزیابی می شود بسیار نزدیک تر است تا چپ. به اصول خیلی بیشتر از اصلاح اعتقاد داردالبته در دولتهای بعدی وتفاوت شرایط ممکن این قضیه به کلی تغییرکند به سنتها خیلی بیشتر از مدرنیته معتقد است. با روحانیون و مولوی خیلی جور است.
برادر زاده ای دارد بنام یاسر کرد!!!که وبلاگش به تازگی تعطیل شده و آقایاسر در باغ  عمویش مشغول به پرورش پسته است.
حلقه یاران نزدیکش را بعد از نمایندگی از دست داد....عید محمد، قادر بخش ، بهادرزهی و محمود براهویی نزاداز این حلقه های از هم پاشیده ش فقط از حال وروز محمود براهویی نژاد باخبرم که در چهارراه رسولی بوتیک براسان را راه انداخته و به کسب وکارفروش البسه و کفش از نوع دسته دوم و تانوکورا مشغول است و سایت زاهدان فردایش را نیز چندروزی است دوباره راه اندازی کرد.
نامه معروف 129 نفر را امضاء کرد و نمایندگی اش مختومه شد!!!!همکلاسی زمان نمایندگی و مجلس ایشان آقای عبدالغفورایرانژاد خاطرات بسیار جالبی از ایشان برایم بازگو کردکه بعدابرایتان تعریف خواهم کرد .

خبردوم) آقای جلیل شهنوازی مدیر کل اسبق راه وترابری استان سیستان وبلوچستان مشاورارشدامورعمرانی استاندارشد.گفتنی است قبل از این قراربود ایشان به عنوان مدیرکل کارواموراجتماعی استان منصوب شوند .

خبرچهارم)مریضی واگیردارخرابی عابربانکهای قصرقند با انتقال ویروس این مریضی به لاشار واسپکه رسید و اقشار مختلف مردم از جمله معتادین محترم آن دیار که موفق به دریافت پول از عابر بانک ، بانک ملی اسپکه به دلیل ابتلا به مریضی نشده بودند مقابل منزل آقای عبدل مجید تاجی مدیرجدیدآموزش وپرورش قصرقند تجمع کردند و از ایشان که انتقال دهنده ی این ویروس خطرناک از قصرقند به لاشاربود خواستندباردیگر از آوردن این ویروس خودداری کنند.

خبرپنجم )آقای فهرجی معاون مالی واداری آموزش وپرورش بمپور به عنوان مدیر جدید آموزش وپرورش سرباز منصوب شد وفردا مراسم معارفه ش انجام می شود.

البته ناگفته نماند برخلاف آنچه که مردم سرباز تصور می کنند اینکه بازگشت بزمانی ها به سرباز آغاز شده است اما ایشان (امیربخش فهرجی) اهل روستای توردان بمپور و فارغ التحصیل رشته ی فقه از دانشگاه آزاد جیرفت در مقطع کارشناسی ارشد هستند.

خبرششم) به دلیل مصرف بالای مرغ در لاشار به ویژه ایام عید سعید فطراین کالا کماکان در لاشارکمیاب است واز مسئولان مرتبط ودست اندرکاران می خواهیم فکری به حال مردم بکنند .

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم مرداد 1391ساعت 19:18  توسط حق گو   | 

خبرهای جامانده از دیروز

شنیدیم مردم قصرقند علی الخصوص روستاهای اطراف و علی الخصوص تر معتادان محترم باارسال نامه ای گلایه آمیز به محمود بهمنی رییس کل بانک مرکزی از خرابی بیش از یک هفته ای عابربانک های شعب مختلف بانکهای قصرقند شامل :پول ندادن وقورت دادن کارتها شکایت کردند . در بخشی از نامه ی معتادین عزیزآمده است وقتی با دلی پراز امید برای دریافت پول و رفع خماری به عابر بانکهای قصرقند مراجعه می کنیم وباخرابی آنها مواجه می شویم ،نمی دانید چه حالی به ما دست می دهد که از روی ناچاری دست به سرقت اسپوست (شبدر) می زنیم تا شیشه و سایر مواد افیونی بخریم ،جناب آقای بهمنی اما بدشانسی به این می گویند که صاحب اسپوستها اونجاست و ما موفق به اسپوست دزدی نمی شویم و باز ازروی ناچاری به منزل معلمی زحمتکش دستبرد می زنیم و لب تابش را کش می رویم البته الان ادعای شرافت هم کرده ایم چراکه مقصر اصلی بانک مرکزی است نه ما .

خبرجامانده ی دیروز وآخرین خبراینکه دو وبلاگ ارزشی و گوهربار (مرزارتباط به مدیریت یاسرکرد و رازگو بلوچ به مدیریت مهندس محمداکبررییسی)دست به خودتعطیلی از نوع همیشگی زدند و ممکن است برای درج مطالب اضطراری و خارج از نوبت دوباره برگردندو در قدم بعدی تعطیلی دو وبلاگ دیگر شامل :آبگینه ی بانوک حوای نارویی به دلیل گیر دادن وافشاگری برخی از آقایون که به کشورتایلند برای ......... می روند و نیز وبلاگ نوهان به مدیریت ابوبکرنرماشیری شیر نرمان شیر به دلیل استفاده و به اشتراک گذاری پست های خود در فیسبوک در روزهای آینده دوراز انتظارنیست .

+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام مرداد 1391ساعت 17:49  توسط حق گو   | 

انتصابات شایعاتی یا شایعات انتصابی دراستانداری سیستان وبلوچستان

شنیده های موثق وغیر موتق حاکی از آن است که انتصابات جدیدی در استانداری سیستان وبلوچستان انجام شده ویا می شود ،این گزارش می افزاید این انتصابات به شرح ذیل می باشد:

1)آقایان باقرکردوسلطانعلی میرمشاوران ارشداستاندار

2)درویش نارویی مدیرکل دفتراستاندار

3)ابوالقاسم برشان مدیرکل منایع انسانی

+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام مرداد 1391ساعت 15:40  توسط حق گو   | 

دیروزکه مانبودیم چی گذشت

دوستان خوب وهمراهان محترم وبلاگ حق گو بلوچ دیروز هرچه به سرویس بلاگ دهی بلاگفابرای به روز کردن مطالب رفتیم دماغ سوخته برمی گشتیم چرا که هم وبلاگ و سرور بلاگفا مشکل فنی داشتند .

اما به ما گفتند ناکووشدل نیکشهری از شما دل خوشی نداردواز آنجا که ایشان با آقای علیرضاشیرازی مدیرسایت بلاگفا دوست نزدیک وصمیمی هستند گفته وبلاگ حق گو را فیلترکن .اماطی تماسی که با آقای شیرازی داشتیم وی گفت:مشکل فنی از سرور است و ضمن اینکه ما در نیکشهرکسی به نام وشدل را نمی شناسیم وهیچ ارتباطی با ایشان نداریم اما پدربزرگم در نیکشهر با فردی به نام دلوش درزاده اهل روستای بان شیب قصرقند رفیق فابریک بودوپسرش ملنگ درزاده است و سورنا می نوازد .اگه ایشان رادیدی از قول پدربزرگم بهش سلام برسانید.

دیروز شنیدیم مجری اخبارناشنوایان را اخراج کردند,علت را جویاشدیم گفتند :مجری اخبارناشنوایان به دلیل اجرای حرکات موزون (زبانم لال رقص دوچاپی)دراجرای خبرمربوط به مراسم معارفه آقای عبدل مجید تاجی مدیرجدید آموزش وپرورش قصرقندبه نشان دادن حرکت تسبیح های عبدل مجیدتاجی درحین سخنرانی و اختلاف قد و جثه ی ایشان با سهویی بخشدارقصرقندمجبورشده بود برقصد که از کاراخراج می شود . از مردم همیشه درصحنه ی نیکشهر می خواهم مدیران شبکه مربوطه را توجیه کنند که تقصیر مجری نبوده است .

در سایت تابناک خواندیم قرار است گوجه فرنگی کمیاب و گران شوداما آقای حمیداربابی عضو شورای فنوج درهمین ارتباط گفت :در هرکجاگوجه فرنگی کمیاب وگران شود مادر فنوج مشکل گوجه فرنگی نخواهیم داشت و مردم سراسر استان می توانند گوجه فرنگی خودرااز فنوج تهیه کنند.

ما اشکوت (شنیدیم) شهرداری قصرقندپروژه ی تفریحی کوهستان پارک را نیمه کاره رهاکرده دلیلش را پرسیدیم به ما گفتند لیدران شهر شنیده بودند که کله کوه گنجی دارد واژدهایی روی آن خوابیده اما هرچی کارکردند نه گنج رایافتند ونه اژدها که به ناچار این پروژه را نیمه کاره رها می کنند تا گنجی دیگرواژدهایی دیگر بدرود.
+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام مرداد 1391ساعت 15:4  توسط حق گو   | 

تبریک عیدسعیدفطر


ضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات شما در ماه مبارک رمضان عید سعید فطر را به شما تبریک عرض نموده و از مخاطبان وافرادی که در طول این مدت به خاطر درج برخی مطالب از ما آزرده ودلگیر شده اند مارامورد بخشش قراردهند.

چَه واجَـهـڃن بـــِـرات و بانُـکـڃن گــُـهاران

لــۏ̈طن که وَتی حکـّـان ما را پَــهــِـل بِــکــَـنَــنْــت


کوچک شما مدیر وبلاگ

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم مرداد 1391ساعت 2:39  توسط حق گو   | 

انتقادرییس شورای شهرستان نیکشهراز انتصاب بومیان غیربومی درقصرقند؟؟؟


به گزارش خبرنگار مااز قصرقند عبدالله رییسی رییس شورای اسلامی شهرستان نیکشهرکه درمراسم معارفه مجید تاجی مدیرجدید اداره آموزش وپرورش قصرقندسخن می گفت از انتصاب غیربومیان توسط مدیرکل آموزش وپرورش استان سیستان وبلوچستان به شدت انتقادکرد.

برپایه همین گزارش مجیدتاجی مدیرجدید آموزش و پرورش بخش قصرقند نیکشهر خودراخدمتگزارمردم معرفی کرد واز آنان خواست دست وی رادر انجام هرچه بهتر به خدمت رسانی در این عرصه بگیرند.

مجید تاجی محورکاری خورابرسه اصل صداقت،شجاعت وامنیت عنوان کرد.

این مراسم با حضور مسئولان ومردم از شهرهای مختلف از جمله نیکشهر،قصرقند ،کنارک ،بنت،لاشار و ... بانظم خاصی درسالن اجتماعات اداره آموزش وپرورش قصرقندبرگزارشد.

اما چند کلمه ازما درخصوص صحبت های آقای عبدالله رییسی دراتباط با غیربومی گزینی در قصرقند:کلمه غیربومی کلمه ی آشنا و مورد بهره برداری و استفاده آقایون برای گزینه های مورد نظر خوددرپست های مختلف به کارمی رود واین کلمه ی بومی با پسوند غیر دربعضی موقع تا فامیل های نزدیک پیشروی می کند ،چرا که مجید تاجی از روستای ورکات بخش لاشارنیکشهراست و گزینه ی بعدی آقای کریم بخش هوتی از روستاهای حمیری وساربوگ بخش قصرقند نیکشهربودند حال قرابت و تعلق خاطر مسئولان به استفاده ازکلمه بومی وغیربومی به معنای واقعی مشهود می شود .

درپایان نظرات کوتاه برخی از دست اندرکاران

یعقوب جدگال:4گزینه ی احتمالی را می دانستم اماروحم از این انتصاب خبرنداشت.

سعیداربابی:این انتصاب کارمافیای لاشاربود.

مرادبخش رییسی:توطئه بود.

کریم بخش هوتی:به زودی فراری ش می دهیم.

مدیرکل اموزش وپرورش استان:نق زدن ممنوع به اعتراضات ترتیب اثرداده نمی شود.

مدیربازنشسته وسابق آموزش وپرورش قصرقندونیکشهر:ازسایرگزینه ها این یکی بهتراست.

مجیدتاجی بااستخاره و استفاده از تسبیح های خود :اگراحساس کنم ناتوانم بااین پست وداع می کنم .

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم مرداد 1391ساعت 13:31  توسط حق گو   | 

مسابقات فوتسال جام رمضان با تمام حاشیه و ضعف داوران به پایان رسید

در دیدار پایانی و فینال این مسابقات که سرپرست فرمانداری و امام جمعه و تعدادی از مسولین شهرستان هم حضور داشتند دو تیم دانشگاه آزاد و شهرداری اسپکه به مصاف هم رفتند که در وقت های معمول بازی به نتیجه صفر صفر دست یافتند و دو تیم به زدن پنالتی روی آورده که در نتیجه تیم دانشگاه آزاد با نتیجه 3-1 به پیروزی رسید و عنوان قهرمانی این مسابقات رو به نام خود ثبت کرد.
تیم دانشگاه آزاد قهرمان
تیم شهرداری نایب قهرمان
و تیم تیام بدون بازی رده بندی به مقام سوم مسابقات دست یافت!!!
در این مسابقات 40تیم از نقاط مختلف شهرستان حضور داشتند.
حاشیه ها و هدایا تیم ها
تیم اسپکه10دقیقه زودترواردمیدان شده
تیم دانشگاه بالاخره ساعت10:20واردزمین شدنکته جالب زدن آرم دانشگاه روب پیراهن این تیم دراین بازی.ورودرستم کریمی به سالن انگاری قراراست امشب مسولیینی به سالن بیاند.نکته جالب تیم اسپکه باحضوردرنزدیکی تماشاگران باتشویق تماشاگران می خواهندبازی راشروع کنند.امشب که دانشگاه آرم روی پیراهن گذاشته به خاطریک رنگ بودن پیراهن دوتیم پیراهنش راعوض کرد.داوران این بازی آقایان محسن رییسی وخالدبلیده می باشندانداختن عکس یادگاری دوتیم باهم قبل ازشروع بازی سالن تقریباپرازتماشگرشده.آوردن صندلی به سالن نیمه اول بانتیجه0*0به پایان رسید.حضورسرحدی وحاج آقا،سرهنگ اربابی وسرهنگ حیدری

نیمه دوم.کاش ماهم مسول یکی ازادارات بودیم اگه رانی وصندلی گیرمون نمی آمدحداقل500تومان نمیدادیم.بازی خوبی راداریم تماشامی کنیم گرچه گلی تااین دقیقه نداشته امابازی خوبی است.نیمه دوم هم بایه بازی خوب بانتیجه0*0به پایان رسید.ضربات پنالتی همه چیزرامشخص میکنه.دانشگاه آزاددرضربات پنالتی بانتیجه3بریک دانشگاه قهرمان شد.

مراسم باتلاوت قرآن کریم توسط ناصرحسن بلوچی وسخنرانی امیری حاج آقای لطفیان شروع شد.سخنران غفوررییسی عضوتیم تیام.جایزه ورزش وجوانان به عوامل اجرایی اهداگردید.تیم سوم مسابقات تیام که مبلغ 2000000ریال اهداگردیدنایب قهرمان شهرداری اسپکه مبلغ3500000ریال اهداگردیدقهرمان دانشگاه آزادمبلغ7000000ریال ،کاپ اخلاق تیم میرکی،پدیده جوادازتیم چندوکان،بهترین بازیکنان خلیل الرحمن ازتیام،نورمحمدبانک صادرات اسپکه،محمدعارف اربابی دانشگاه آزاد،بهترین دروازه بان صدیق آزاد،ایمان شهرداری اسپکه،مصیب بلیده تیام،بااخلاق ترین مربی مهیم شهرداری اسپکه،گلزنان برترعلی ازدانشگاه پیام نور،ضمن اینکه فرماندهی سپاه مبلغ 2000000ریال به تیم دانشگاه اهداکردوشهرداری اسپکه هم مبلغ2000000ریال به شهرداری اسپکه اهدانمودند.بهترین مربی عمربلوچ دانشگاه آزاد.بهترین سرپرست ارسلان سابکزیی میرکی،تماشاگران نمونه حافظ عثمان،فقیرمحمدرییسی،جاسم رییسی،ودرآخراززحمات آقایان رییسی هییت فوتبال نیکشهروجناب سرهنگ اربابی فرمانده محترم نیروی انتظامی قدردانی شد

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم مرداد 1391ساعت 2:18  توسط حق گو   | 

راهپیمایی روز قدس درقصرقندبعدازنمازجمعه برگزارشد

خبراول)علیرغم اعلام سایت بین المللی نیکشهر وابسته به آستان ناکووشدل نیکشهری به نفل از سرپرستداری (فرمانداری) نیکشهروشورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قراربود راهپیمایی روزقدس به صورت هماهنگ ساعت 9صبح به صورت سراسری در ولایات مختلف شهرستان نیکشهر برگزارشود که هرچه منتظرانتشارتصاویردریافتی ازناکووشدل ماندیم اما تصاویر دریافتی از ولایت قصرقند درسایت این بزرگوارمنتشرنشد علت را از مراجع مختلف جویاشدیم که آخرسری وبلاگ پسری از قصرقند نوشته بود راهپیمایی روز قدس درقصرقند بعداز نماز جمعه یعنی حدود ساعت 3 بعدازظهربرگزارشد. خبرنگار به اونجااعزام کردیم ماحصل تحقیق و تفحص خبرنگارمابه شرح ذیل اعلام می گردد :

فرضیه اول : مردم همیشه در صحنه ولایت قصرقنددر وعده ی غذایی سحری خود از دوغ عالیس یا پادراتوس استفاده کردند وبعداز نماز صبح خوابیدند و تا لنگ ظهر خواب ماندند اما از مردم پرسیدیم گفتند نه این فرضیه کاملا منتفی است و ما برای ساعت 9 صبح اماده بودیم که به ماگفتند بکشدارکسرکندگفته شما بعدازنمازجمعه راهپیمایی روز قدس را ازمسجد جامع تا فلکه برگزارکنید واقشارمختلف تابع دستورهستند.

خبردوم )شنیدیم معتمدان محلی ولایت قصرقند بعداز انتشارخبر انتصاب آقای مجید تاجی به عنوان مدیرآموزش وپروزش لویه جرگه ای تشکیل دادند و این بنده خدا را که یه هیچ جناح وحزبی وابسته نیست را مورد غضب قراردادند که ما به تشکیل دهندگان این لویه جرگه می گوییم دوراز انصاف است که تبعیدشده ی لاشاری رامورذ غضب قراردهید.

خبرسوم)بکشداریکی از ولایات نیکشهر با شنیدن خبرایجاد منطقه ویژه اقتصادی درسراوان در یک اقدامی مبتکرانه دست به تجارت خرکی به معنای واقعی کلمه زده یعنی به دهیاران سراسرولایتش دستورداده تمامی دانکی های منطقه راجمع آوری کنند و انان را به منطقه ویژه اقتصادی سراوان برای امر ترانزیت صادرنمایند.اما کمی در مورداین بکشدار:فارغ التحصیل یکی از کشورهای دوست وهمسایه است به جاده میگه جده منظورش جده عربستان نیست همون جاده است به مدالضله العالی میگه معده ی ضله ی علی ،روزانه برای شفای تعدادی از مدیران ولایتش تعویذ می نویسه و به تازگی کتب درسی مقاطع مختلف تحصیلی راازنظرمحتوایی اصلاح می کندوهمیشه خواب می بیند والی نیکشهرشده .

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم مرداد 1391ساعت 1:49  توسط حق گو   | 

خبرفوری/مجیدتاجی مدیرآموزش وپروش قصرقند شد

یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود ،گفت:مجید تاجی به عنوان مذیر آموزش وپرورش بخش قصرقند منصوب شد.

این فرد مطلع گفت : مراسم معارفه ایشان فردا(شنبه 28 مردادماه ساعت 11) برگزارمی شود.

 آقای تاجی قبل از این به عنوان رییس نهضهت سواد آموزی کنارک  مشغول به خدمت بوده است  ضمن  تبریک به آقای تاجی برای ایشان آرزوی موفقیت میکنیم.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی ساربوگ

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم مرداد 1391ساعت 20:14  توسط حق گو   | 

گزارش اختصاصی ناکووشدل نیکشهری از روز قدس


امروز مردم همیشه درصحنه ی نیکشهر همانند مردم سایر شهرهای ایران اسلامی مان در نفرت وانزجار از نظام سلطه به خیابان آمدند تا مراتب بیزاری خود از سالها اشغال قدس عزیز توسط اسراییل غاصب را اعلام دارند .مردم نیکشهروبخش های مختلف آن با شعارهای خود وحمل پارچه نوشته هایی درهمین ارتباط خشم خوداز سردمداران و استکبارجهانی در راس آن آمریکا وحمایت از مردم مظلوم وبی دفاع فلسطین راابراز داشتند. تصاویر دریافتی از آقای رستم کریمی در سایت نیکشهردات کام گواه براین نوشته های ماست . رستم جان خسته نباشی دست مریزاد.

اما کمی در مورد یکی از عکسهای اختصاصی ناکو وشدل نیکشهری :

این عکس از دست ناکو دررفته یعنی عکس آرشیوی سال های گذشته از روز 13آبان (روز دانش آموز) در قصرقند ازمدیراسبق اداره آموزش وپرورش بوده اما ناکو گفت :الکی شایعه پراکنی نکنید پلاکارد روز قدس است نه 13آبان خوب ارباب گفته ناکو جان داداش ما میهمان جدید وتازه نفسی است که به جمع شهروندان نیکشهرپیوسته عکسش را درسایتت یادت نره وگرنه از جیره پیره خبری نیست.ما هم که دیدیم هواپسه یک قطعه عکس ناقابل و فول اورجینال از حضورداداش ارباب درسایتمان زدیم تا جیره پیره قطع نشه .

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم مرداد 1391ساعت 15:28  توسط حق گو   | 

مکاتبه هیلتر با حق گو

آقای هیلتر زنده شد وبه ما کامنت داد کامنتش را به اتفاق می خوانیم :

........... فاسدی فکر میکنی مثلا روشنفکری یا خیلی بارت میشه تو یه ادم عقده ای که بخاط همه نداشته هات همه چیزو همه کس رو تخریب میکنی .اگه حق گو بودی پیشرفتهای بلوچهارو مسخره نمیکردی بااین کارا میخوای خودتو مهم نشون بدی بحران روحی روانی داری یا دوران بچگی خیلی بدی داشتی رعیت مفلوک عقده ای.

از آقای پاپ رهبر دینی ومعنوی هیتلر می خواهم ایشان را بااستفاده از کتاب روحبخش انجیل مقدس هدایت نمایند چرا که هیچ مسلمانی  به برادران دینی وعلی الخصوص رعیت فلک زده خود  به این شکل هجمه نمی کند . هیتلر جان بذارما هم زندگی کنیم گرچه شما مستجاب الدعا هستی و شتری دیگری مقابل راهمان قرارمی دهی و مارابه دنیای ابدی می فرستی .

هیتلرعزیزنمی دانم کدام بنداز اون نامه 20بندی شمارابرآشفته کرده ،آخه تازه باهم آشتی کردیم و قرارشد ما از هولوکاست چیزی نگوییم که نگفتیم شمابه بزرگواری خودت این رعیت فلک زده را ببخش ومورد مغفرت قراربده .

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم مرداد 1391ساعت 5:8  توسط حق گو   | 

فرارمغزهااز لاشار

کمی در مورد آقای مجید تاجی گزینه ی اصلی تصدی پست مدیریت آموزش وپرورش قصرقند:

مجید تاجی لیسانس آموزش ابتدایی کارمند آموزش و پرورش لاشار بود که به خاطر سلطه مکتب جاوشیریسم در اداره لاشار از لاشار تبعید شد یعنی در واقع نتونست بمونه باهاشون کار کنه.به مدت یک سال اداره چابهار قسمت امتحانات مشغول بود بعدش به مدیریت نهضت کنارک منصوب شد.

یعنی از مصادیق بارزفرار مغزها از لاشار

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم مرداد 1391ساعت 2:43  توسط حق گو   | 

4گزینه نهایی تصدی پست مدیریت آموزش وپرورش قصرقند مشخص شدند

یک منبع موثق درخصوص 4 گزینه ی نهایی تصدی پست مدیریت آموزش وپرورش بخش قصرقندگفت :آقایان مجیدتاجی رییس نهضت سوادآموزی شهرستان کنارک ، امیربخش فهرجی معاون مالی اداری آموزش وپرورش بمپور،مرادبخش رییسی معاون آموزش آموزش وپرورش نیکشهروکریم بخش هوتی معاون آموزش اداره آموزش وپرورش شهرستان کنارک از جمله افرادی هستندکه به عنوان گزینه های احتمالی این پست مطرح می باشند.

این منبع آگاه افزود:شایعه تصدی این پست توسط آقای مجید تاجی (اهل روستای ورکات لاشار)رییس اداره نهضت سوادآموزی کنارک قوت گرفته است و فرد یاد شده امروز برای انجام برخی از کارها به اداره کل آموزش وپرورش استان رفته است .

گفتنی است :امیربخش فهرجی اهل روستای توردان بمپور کارشناس ارشد فقه فارغ التحصیل دانشگاه آزاد واحد جیرفت تاکنون شایعه تصدی این پست از سوی خودش را تکذیب نموده است.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم مرداد 1391ساعت 0:17  توسط حق گو   | 

زمین فوتبال نیکشهربرای امرارمعاش بلوک زنی می کند


من یه زمانی زمین فوتبال بودم اسمهای زیادی دارم و مکانهای زیادی را به عنوان میزبان تیم ها و بازیکنانش و دوستداران فوتبال بوده ام.

 گرچه خاکی بودم اما هرچی در توانم بود به فوتبالیست های نیکشهری عرضه میکردم گرچه من نامیزان یا به شکلها و اندازهای خاصی بودم اما بازیکنان فوتبال از من راضی و هر روز از من خاک میخوردند و لذت میبردند و هر هفته دیدار دوستانه محلاتی برگزار می شد و تمرین برای بازی های محلاتی و گاهی من رو ترک میکردند برای تمرین به کوه بیابان می زدند!
هر از چند گاهی در من بازی های بین محلاتی برگزار می شد و جنب جوش خاصی داشتم با تماشاگران پراپاقرصش از ملا گرفته تا کماشان ، جوانان و کودکان از همه محلات بودن برای بازی کردن و دیدن بازی ها می آمدند:
از رئیسان،ملک آباد(با دو تیم استقلال و پیروزیش)تمپی با تیم وحدتش، گالینک با تیم بهمنش،جوانکان با تیم جوانکانش، جهلاد با تیم پیروزیش،بگاباد با تیم یاسینش،زین سر با نامهای مختلفش و ... حتی از روستاها نزدیک مثل کهورکان،زیرک آباد،جلایی کلگ و کوه سر و... برای بازی  کردن در من می آمدن.
بعد بازی هم تیم ها با بازیکناش و طرفدارانش با هم کرکری می خواندن و حتی منجر به درگیری های می شد.
اما جا دارد یادی کنم از بازیکنان قدیم و معاصر با بازی در زمینهای خاکی برای خود اسم رسمی پیدا کردند و الان هرکس زندگی خودش را می کند:
پوزری، جمعه شیر، دلپل،غلام محمد( جسیمار)، عبدالغفار اربابی، غلام آرایشگر،مومن،رضا بلیده، منصور امیری(بش)، کریم باور ،منصور چنگیزهی،عبدالعزیز بلوچزهی(رییس شورا استان)،سهراب، واحد ، شعبان،ناصر و ....
بسیاری معتاد شدند که نمیتوانم اسم ببرم...
بازیکنانی که دنگی پول جمع میکردند وبرای تیمشون پیراهن میخریدند و تا چندین سال آن را می پوشیدند نه خبری از اسپانسر بود نه انتخابات شوراها که از کاندیدها پیراهن ورزشی بگیرند!
راستی نگفتم از موقعی که بازارم کساد شد خبری از بازیکنان خوب نیست هر چی است همانهای بودن که در من بازی میکردن.
از وقتی که زمینهای خاکی محلاتی رونق خود رو از دست دادند و کسی در آنها بازی نمی کند بعضی از جوانانم مشغول کشیدن مواد افیونی و به کارهای خلاف روی آوردند.
دیگر خبری از لیگ نیکشهر نیست یادش بخیر فرهادی با تیم مهر و نصرش (دربی شهر)،کشاورز،استقلال ، خورشید نبه و... حتی تیم های بخش های نیکشهر.
  لیگی که هر ساله تیمی روانه بازی های استانی میکرد و با مقام برمی گشت و نام نیکشهر را در استان به اهتزاز در می آورد
از موقعی که سالن و جام رمضان شروع شد عده ای برای منافع شخصی خود من رو به فراموشی سپردند و من را حمایت نکردن، فقط نشستن تا رمضان بیاد و در سالن بازی برگزار بکنند و از پول حق شرکت ، تماشاچیان و پارکینگ برای خود اسم رسمی درست میکردند و خدا می داند چه ها کردند.....
امروزها همه من رو میبینند و در کنارم رد میشن و کاربری خودم رو صاحبانم عوض کردند و اکثر زمینهای محلاتی تبدیل شدن به بلوک زنی تیرچه زنی و... دیگر صدای از ساق پای بازیکنان تکنیکی نیست امروز صدای تق توق بلوک زنها می آید و کسی به من بها نداد به این روز افتادم...
راستی خودم رو معرفی نکردم؛ اسم های زیادی دارم در جا جای محلات نیکشهر:
تکانک، پیزگی با نصفه چمنش، پشت دبیرستان، نزدیک پارک بلوچ، پیرمچوکان تمپی، دو تا زمین نزدیک قبرستان، بگاباد، استادیوم قراره چمنم بکنند اما فعلا خبری نیست!
حال روزگارم بد نیست بلوک میسازم و نان درمیارم و گلایه دارم از هیت فوتبال که چه زود من رو رها کردند بازهم فرصت است......
تکانک و پیزگی یادش بخیر بازی فوتبال یادش بخیر
اما تو ای فوتبالیست  وقتی از کنارم رد میشی یا گذرت به اینجا افتاد حداقل یک یادش بخیر بگو...

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم مرداد 1391ساعت 15:15  توسط حق گو   | 

یک خبر6کاره/ازگزینه ی آموزش وپرورش قصرقند تا بخشداری چانف

به ما گقتند:آقای عبدالباسط بلوچ لاشاری رو هم برای لیست مدیریت آموزش و پرورش بنت یا قصرقند اضافه کن.ایشان الان معاون اداره لاشار و از نزدیکان آقای ابراهیم جاوشیری (ازکارکنان اداره کل راه ایرانشهر وگزینه ی تصدی پست فرمانداری نیکشهر)هستند.همه کاراش برای ریاست اداره لاشار انجام شده بود که  مدیرکل 24 ساعت قبل از تودیع ومعارفه نظرش عوض شده و صبح روز بعدش آقای خلیل خداپرست را به عنوان رییس لاشار معرفی نمودند.ابراهیم جاوشیری داره کاراشو ردیف می کنه.شایدم دیدی بخشدار چانف شد.

نتیجه گیری از این خبرچندکاره :

1)عبدالباسط بلوچ لاشاری مدیرآموزش وپرورش بنت می شود.

2)عبدالباسط بلوچ لاشاری مدیر آموزش وپرورش قصرقند می شود.

3)ابراهیم جاوشیری فرماندارنیکشهرمی شود.

4)خلیل خداپرست مدیرآموزش وپرورش لاشاراست.

5)عبدالباسط بلوچ لاشاری معاون آموزش وپرورش لاشاراست.

6)عبدالباسط بلوچ لاشاری بخشدارچانف می شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم مرداد 1391ساعت 14:45  توسط حق گو   | 

خبرفوری

خبربازفوری (خیلی فوری)


روابط خصوصی شهرداری نیکشهر از شهروندان به خاطراستقبال از مسابقه ی انتخاب پاکیزه ترین خیابان تشکرکرد و اعلام نمود برندگان محترم از دو نقطه از نیکشهر نه انتظار واگذاری زمین داشته باشندو نه زمینی وجوددارد که بهشان واگذارکنیم .

                                         تقاضای بیجا مانع کسب ماست ،حتی شما دوست گرامی


1-  زمین عیدگاه نیکشهر (می خواستیم واگذارکنیم اما روحانیون معزز مخالفت کردند)

2- زمین کنار هواشناسی (قبلا به افراد نیازمند واگذارشده )


با شهرداری نیکشهر هیچ کس تنها نیست................................. همراه دوم 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم مرداد 1391ساعت 13:11  توسط حق گو   | 

مسابقه ی بزرگ شهرداری نیکشهر

خبراول) شهرداری نیکشهر برگزارمی کند:مسابقه ی انتخاب پاکیزه ترین خیابان از نظرشهروندان همیشه درصحنه ی نیکشهر گزینه ی مدنظرخودرا به شماره 03000203563610 با پیامک ارسال نمایید.

گزینه یک)خیابان وحدت واقع در محله ی تمپی ........... مکان مناسب برای همزیستی مسالمت آمیز حیوانات با انسان

گزینه دو)خیابان شهیدبهشتی واقع در کوچه ی پشت دبیرستان زینبیه..... محل تجمع سگ های ولگرد

گزینه سه)خیابان شهید قلنبر روبروی انبارموادغذایی حسام

به 120 نفرازبرندگان به قید قرعه جوایز نفیسی شامل :مقداری زمین اگه باقی مانده باشد،جدول گذازی درب منازل برندگان ،استخدام در شهرداری ترجیحا بخش خدمات ،همکاری مسالمت آمیزجهت اعطای نمایندگی خودروی ساپیا،جمع آوری زباله های کوچه ی محل سکونت برندگان خارج از نوبت به مدت 6 ماه ،مجوز تردد احشام برندگان درخیابان های پرترافیک بدون درنظرگرفتن روزهای زوج وفرد،جواب دادن به تماس های برندگان به شهرداربه صورت مستقیم.سفر یک روزه به محوطه باستانی و4500 ساله روستای کشیک وبازدید از جسد مومیایی شده ناکووشدل نیکشهری و هزاران جوایز ارزنده ی دیگر ........ با شهرداری نیکشهر هیچ کس تنها نیست .......... همراه دوم

خبردوم ) به دنبال خبراحتمال تصدی پست آموزش وپرورش بخش قصرقندتوسط آقای فهرجی معاون اداره آموزش وپرورش بمپور فردی بسیار نزدیک به ایشان که من اورا می شناسم و دبیر ادبیات اونجااست با تکذیب این خبر به من گفت:  اسم آقاي فهرجي رواز ليست حذف كن.بنده بعداز ديدن وشنيدن اين شايعه به آقاي فهرجي كه از دوستان صميمي من است تماس گرفتم ايشان روحش از اين قضيه خبر نداره وتاكنون از هيچ مرجعي با ايشون دراين خصوص تماسي گرفته نشده است وهركسي شايعه ي روي زبان انداختن اسم ايشون را داشته است قصد تخريب ايشان را داشته . خواهشي كه ازت دارم اين است كه اسم ايشون را از ليست حذف كن وروي اسم ايشان مانوري انجام نشه . چون ايشون هيچ تمايلي به پذيرش اين پست ندارند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم مرداد 1391ساعت 2:17  توسط حق گو   | 

ازماهم نشنیده بگیرید

ازماهم نشنیده بگیرید اینهارافرمانداری برره گفته

1-بدلیل سیاست جلوگیری از سرباز زدگی  نیکشهر  با گزینه فرد سربازی برای آموزش و پرورش قصرقند بشدت واکنش نشان داده شده است و این گزینه که مثل پارتی  نامش با پ شروع میشود متنفی گردید و شانس یک گزینه بومی بومی بسیار زیاد شده است .

2-آقای ن...کشهر دات بدلیل خدمات خداپسندانه برای یکی از وکیلان دادگستری ببخشید مجلس شورای اسلامی بصورت ماهانه مقرری دریافت میدارند و قرار است تابعیت ایشان به کشور سرباز در اید .مراحل اولیه کار هم انجام شده است و به محض اعلام تعیین حوزه انتخاباتی سرباز و ن...کشهر پاسپورت ایشان   طی مراسمی تحویل داده خواهد شد.گزارشات تکمیلی بعد از پایان یافتن اسکان زلزله زدگان ...
3-قرار شده است زمین واقع در خیابان امیر المومنین (ع)-(رض)طی ماها و فردا به مردم واگذار شود.و چون شرکا زیاد هستند به اموزش و پرورش اهدا شود.
4معاون عمرانی یکی از فرمانداریها به نام آقای ص -ص قبل از پانزدهم شهریور به شهرستان سرباز بعنوان معاون   منتقل خواهند شد.
5-یکی از دو نفر مردان میتی کمان فرمانداری گهشر به کنارک منتقل خواهند شد پست خواهند گرفت.
6-حق گوی بلو چ با پیگیری های فرمانداری برره جهت معالجات تکمیلی به بیمارستان فوق تخصصی گهشر که بعد از رمضان افتتاح خواهد شد منتقل میگردند.
7-رییس اداره امار گهشر به ایرانشهر منقل خواهند شد و یک لاشاری اصل بجای ایشان به کرسی آمار تکیه خواهند زد.
8-بعد از تلاشهای زیاد ی که صورت نگرفت سرپرست شبکه و بهداشت گهشر به ریاست تغییر وضعیت خواهند داد.
9-سرپرستی فرهنگ و ارشاد اسلامی  با تلاشهای یکی از وکیلان صوفی منش به ریاست تبدیل خواهند شد.فرمانداری به اسم خود تمام نکند.
10-خبر گزاری دروغ پراکنی که حق گو به نقل از ایشان مسئله قربانی گوسفند را پیش از فرا رسیدن حج تمتع در یکی از شهرستانهای آینده استان بوس  نقل کرده بود .در آستانه انتقام و تسویه حساب قرار گرفته است .
11-بکشدار بخش جاده ترانزیت  طی مراسمی که قرار است قبل از مهر ماه انجام شود پیش چاکرزاده خواهد رفت.خوش به حال جاده ترانزیتی ها و بد به حال....
12-بکشدار وسطی گهشر از این پست خداحافظی خواهد کرد و یک پاره وقت جای ایشان را خواهد گرفت. به شرط تعهد تمام وقت شدن نامبرده.
13-یک سرحدی بکشدار قصرقند خواهد شد.
14- این تصمیمات هیچ رابطه سینوسی با آمدن استاندار ندارد فقط تعیین فرماندار گهشر  با ایشان رابطه دارد و غیر از اقای م-س گزینه ای دیگر حق مطرح شدن ندارد و گرنه در نطفه خفه می شود.یعنی شورای روستا اجازه نمی دهد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391ساعت 15:8  توسط حق گو   | 

حاشیه نگاری یک شرکت کننده در مراسم معارفه استاندارجدید سیستان وبلوچستان

ابتدا جلسه با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید آغاز شد(قاری آقای صفدری احتمالا از فامیلای معاونت عمرانی استانداری از ۱۳۸۴ تاکنون
پخش کلیپ عملکرد مهندس آزاد
 سخنرانی آقای مبارکی شیخ پیر استانداری پ اختراع واژه مبارک  مدیرمعنوی برای  تعریف از  آن شیخ نرفته و برگشته بواسطه درخواست دوباره مردم از مقام رهبری که بقول دوست مشترکمان آقای براهوی نژاد وام دار مردم  استان(حاج آقا سلیمانی) سخنران
 سخنران بعدی  آزاد آزاده شده از دست بلوچ های لجوج و سیستانی های با برنامه وزیرک
او مردم استان را صبورو بردبار نامید
ابتدا از وکیلان مردم در خانه ملت! چه انها که هستند و چه آنها که هردلیل در جلسه نبودند.
او گفت اگر با مستمعین شوخی نکند گریه اش می گیر د اما نکفته برای چه؟
او گفت به من گقتند انبار بارپت مه فتیله اش روشن استرا تحویل گرفتی  وکیلان وقت از من خواستند نان و آی وگاز و سوخت انرژی را مشکلشان را حل کنم بقیه پیش کش اشان جناب پشنگ و شهریاری و ملا آکوب را شاهد گرفتند چون به هر دلیل این سه نفر به هر دلیل در خانه ملت مانده بودند؟! ایشان در ادامه ساخت ۱۶۰۰ کلاس درس توسعه آموزش عالی ... را ار عملکرد های خود عنوان کردن اتصال شبکه ریلی به زاهدان و گلنگ زنی شبکه ریلی چابهار به زهدان و... و
   مهندس فرمودند ما یک موضوع مهم علاوه بر امنیت دراستان داریم که بود آن در جنوب و نبود آن در شمال موجب خسران است و آن مایه حیات آب است اما نگفت چرا اکنون نبود آن هم در حنوب مشکل ساز شده است. شاید از وضعیت زمینهای باهو خبر نداشت و ضرر کشاورزان آن منطقه چون احتمال بدنبال تاییدی مجدد برای ماندگاری بوده است. اما برخی از جمله همین عملکرد چند روزه شبکه هامون با در پیش گرفتن سیاست سکوت تا وقت اضافه خوداستاندار علاوه بر وکیلان از این جابحایی خبرنداشته اند       
سخنرانان بعدی به ترتیب مدیر معنوی استان مولوی نظیراحمد سلامی همکارایشان در مجلس خبرگان امام جمعه زابل
و شهریاری وکیل اول دزدآبی ها (شاید اون فدیمام می دانستند روزی زاهدانی های کنونی و دزدابی های سابق آب سیستان را می دزند و می خورند) با نرمی و بدون حرارت سخنانی بیان نمودند و دلیل اصلی خود برای حضور در جلسه را جلوگیری از برداشتهای سو برای  بعدها و در خصوص انتخاب عنوان نمودند.
سپس وزیر کشور و آنگاه خود حاتم نارویی ایشان فرق هود را با آزاد دانستن محدوده جغرافیایی روستاهای کشیک. کیشکور و برخی دیگر از روستاها عنوان کردند امید که ایشان ابتدا به همین روستاهای شناخته شده سر بزنند ووضعیت قبل و بعد  انقلاب این روستاها را بررسی نمایند.
از مهمترین حاشیه ها نبود جا برای سرداران که به استقبال حاتم به فرودگاه رفته بودن و نشستن وکیل سراوانی ها بر صندلی پلاستیکی در صف جلو بود

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391ساعت 0:3  توسط حق گو   | 

خبرفوری /مسابقات فوتسال نیکشهر (جام رمضان ) لغوشد


یک منبع آگاه گفت : مسابقات فوتسال جام رمضان نیکشهر که شب گذشته ازسوی هیات فوتبال برگزاری آنان به روزچهارشنبه شب موکول شده بودتا اطلاع ثانوی لغو می باشند.

این فرد مطلع گفت : به دلیل مصادف بودن شب چهارشنبه با شب قدر(27 رمضان) ومخالفت مولوی وحیدی فر امام جمعه نیکشهر ایشان از هیات فوتبال خواسته تا به حرمت این شب مقدس مسابقات فوتبال را به روزهای دیگری موکول نمایند.

برپایه همین گزارش درجلسه ای که به همین منظور برگزارشده بود آقای رییسی رییس هیات فوتبال نیکشهرضمن لغو بازی گفت: اگه هیچان در مقابل تیم دانشگاه باخت تیام بازنده دیشب سوم میشود بدون بدون برگزاری بازی رده بندی!!!

قابل ذکراست تاریخ بعدی برگزاری مسابقات روز پنجشنبه اعلام شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم مرداد 1391ساعت 23:45  توسط حق گو   | 

پس لرزه ها و تغییرات مدیریتی پس از انتصاب استاندارجدید


خبرگزاری جمهوری اسلامی (زاهدان):حاتم نارویی استاندارجدید با اشاره به رواج برخی شایعات طی روزهای اخیر گفت: مطالبی به من منتقل شد

كه هیچ یك مورد تایید نیست، هیچ برنامه از پیش تعیین شده ای برای تغییر مدیران ندارم. توجه كنید

شخصی از طرف من حامل سخن و پیغامی نباشد زیرا مورد تایید نیست مگر آنكه شخصا آن را تایید كنم.

شماره تلفن همراه من از ابتدای ورود موبایل به ایران تاكنون تغییر نكرده و حتی خاموش نبوده است.

محاسنم سفید است اما باطنم اگر جوان تر از شما نباشد پیرتر نیست. اگر لازم باشد تمام استان را

شخصا رانندگی كرده و سركشی می كنم.

خبربالا برگرفته شده از حاشیه نگاری های خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (زاهدان) از مراسم معارفه

استاندارجدیدسیستان وبلوچستان است ،اما پس لرزه ها و شنیده های ما درخصوص تغییرات گسترده ی

مدیریتی دراستان حاکی از آن است که به زودی تغییراتی درسطوح مختلف رخ خواهد داد البته تاکنون هیچ

مرجع رسمی این شایعات را تایید نکرده است و صرفا جهت مطالعه مخاطبان می باشد.

شایعه اول) آقای حامدعلی مبارکی باتوجه به اینکه در آستانه ی بازنشستگی است جای خودرا به آقای

جلیل شهنوازی  خواهند داد.

شایعه دوم)آقای حاجی دکترباقرکرد بعنوان مشاوراستانداردراستانداری مشغول خواهندشدپرسنل خدمات

استانداری گفتند درحال گردگیری ومرتب کردن اتاق ایشان هستیم .

شایعه سوم) آقای حیدری فرماندارچابهار با این پست خداحافظی می کنند اما جایگزینی برای ایشان

درحال حاضرمدنظرنیست.

شایعه چهارم)آقای رحمدل بامری فرماندارایرانشهر جای خود را به آقای حسنعلی شهرکی مدیرکل میراث

فرهنگی استان خواهند داد.

شایعه پنجم) آقای مهندس پاکزاد مدیرکل میراث فرهنگی استان خواهندشد.

شایعه ششم)آقای ابراهیم جاوشیری به عنوان فرماندارنیکشهرمنصوب می شود.


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم مرداد 1391ساعت 22:11  توسط حق گو   | 

عجایب فوتسال نیکشهر از نگاه یک تماشاچی

امشب هوس دیدن فوتبال کردم آن هم بخاطر بازی دوستم نه بخاطر تب فوتبال

اما قبل از امدن به سالن بزرگ بدون تهویه برودتی مطلبی در یکی از وبلاگها به عنوان پیش مقدمه خواندم
اما چند نکته عجیب در این بازی ها:
1-راه یافتن 5تیم به نیم نهایی این بازی ها!!
مثل اینکه یک تیم به قرعه استراحت خورده بر اساس قرعه کشی که بین مسولین فوتبال انجام شده(وقتی متوجه این کارشون افتادم یاد مسابقات کشتی المپیک افتادم! شاید هم بخاطر الگو برداری از کشتی این کار رو انجام می دهند)
2- اما موضوع دوم رو بعد مساوی شدن دو تیم تیام و دانشگاه آزاد(که خبری از دانشجو در این تیم نبود) با نتیجه 2-2بازی متوجه شدم(خاطرنشان میکنم بازی هم چنگی به دل نزد. شاید توقع من از این بازی ها زیاد بود یا زیاد لالیگا،سری آ، یا لیگ برتر و بوندس لیگا نگاه میکنم)
اما بگذریم از بحث داریم جدا میشیم بعد اینکه بازی مساوی شدو ما هم از قافله عقب بودیم یهو داور توپ رو به سمت منطقه پنالتی برد و بازیکنان مشغول زدن پنالتی!!
و از وقت اضافه که در تمام دنیا و فیفا مرسوم است خبری نبود!!
مثل اینکه در اینجا قوانین فرق میکنه و خبری از قوانین فیفا نیست!

آخر سرهم تیم دوستمون در پنالتی ها با نتیجه 3-1 مغلوب تیم دانشگاه بدون دانشجو شد و تیم دانشگاه با تیم هیچان که قرعه استراحت بهش خورده بازی میکنه!!

ما بازی دوم که ساعت 12شب شروع شد دو تیم همشهری اسپکه بودند که هر تیمی که بازی رو میبرد به فینال را می یافت!
بازی دوم نیمه نهایی(پنج تیمه) دربی دو تیم همشهری شرداری اسکه و بانک صادرات اسپکه در نیمه خیلی جذاب و دیدنی بو خصوا دقایق آخر که تیم شهرداری یک بر صفر عقب بود در آخرین دقایق نتیجه رو 1-1 کرد که حتی تماشاگران نیکشهری حاضر در سالن با زدن گل تیم شهرداری به وجد آمدند!!
و در آخر بازی با قوانین فوتبالی خودشون به ضربا پنالتی کشیده شد و با نتیجه(از بس که پنالتی زدند از دستم پرید!!) تیم شهرداری برنده میدان و راهی دیدار فینال مسابقات شد
اما دلیل خوشحالی تماشاچیان نیکشهری هم خیلی جالب بود آنها میخواستد تیم شهرداری پیروز میدان شود بخاطر ضعیف بودن این تیم که دیدار نهایی با یکی از تیم های نیکشهری بازی خواهد کرد
وبعضی ها دلیل دیگری داشتن بخاطر غرور بازیکنان بانک صادرات، و بعضی ها بخاطر باختن به این تیم طرفدار تیم شهرداری بودند!!
حاشیه های دیدار دربی اسپکه:
یک تماشاگر اسپکه ای به وسط زمین آمد و پنالتی زد در عین پنالتی زدن دوتا تیم!!
دو تا داور در قضاوتپنالتی هاخیلی گیج میزدند که اگر این پنالتی گل بشه تمومه یا نه , و با یک دیگه پچ پچ میکردند!!
سوتی داوران هم جالب بود که میخواستن بازیکنان ذخیره پنالتی بزنند که داور و ذخیره متوجه موضوع شد و با آنان گوش زد کرد هنوزبازیکنان دال زمین کامل پنالتی نزدند
سهراب معروف هم بعد باخت بانک صادرات اسپکه بازیکنانش رو دلداری داد

اینم از عجایب بازی فوتسال در نیکشهر


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم مرداد 1391ساعت 3:0  توسط حق گو   | 

تجمع اعتراض آمیز گوسفندان مقابل فرمانداری برره درنیکشهر


مروچی باز وشین روچی چیا که "واجه حاتم حان نارویی" فهرج و بم وکرمانی پیشیگن حاکما دزدابه کلات گپت ماکه گریب مردمن و پولی مارا نیستن که گون بالی گراب و هواهی جهاز و اتونبوس و نقره ای پژو ها بشتوتینن دزدابا و آهی کلات گرگ مبارکباد بگوشتین .مه سجهین مال و منال یک حری و زیکی منی چوکا برتگت مندا گازایله کشگا شما وت زانه دزداب کجا و کسرکند کجا باز دورین راهی ما وتی لوگا نشتن و چه شبکه هاموناهی وشین مراگش وبرنامه سیلن کوت .

امروزروزخیلی خوبیه چراکه "واجه حاتم حان نارویی"حاکم قبلی فهرج وبم وکرمان قلعه دزداب (زاهدان)را فتح کرده ما فقیروفقرا پولی نداشتیم که با هلی کوپتروهواپیما و اتوبوس و پژو نقره ای برای عرض تبریک خدمت می رسیدیم .تمام مال ومنال ما یک الاغ است که پسرم دیروزبرای قاچاق گازوییل اونو برده بود مند پاکستان شما خودتان می دانید فاصله زاهدان تا قصرقند زیاداست و ما به دیدن این مراسم از شبکه هامون درمنرلمان بسنده کردیم.

زیکی واجه غلام بلیده ای گوهار زهتا مارا پیغام داتگت که منی ناکو دزدابه نروتن و تو هوشکا ناکوگه نامه گره ما هم دست بندی کوت و واجه نام چه وتی وبلاگا پاکن کوت بله مروچی شبکه هامونا پیش داشت که واجه هم شوته دزدابا و ما جست کوت واجها گوشت حاتم حان گوشته من بهشتا هم نرون تا که واجه هودا مبیت .

دیروز خواهرزاده "واجه غلام محمد بلیده ای" به ما پیغام داده بود دایی ام قصد رفتن به زاهدان را ندارد و اسمش را از لیست مسافران زاهدان در وبلاگت حذف کن و ماهم عذرخواهی کردیم اسم این بزرگواررا حذف کردیم اماامروز از شبکه هامون واجه را درمراسم دیدیم وپرسیدیم ایشان گفت :حاتم نارویی گفته به بهشت نمی روم تا واجه اونجا نباشه.

حاتم حان نارویی کلات گرگا چه رند نیکشهرا فرمانداری بررهه دیما یک مزنین واقعه پیش آتکه واقعه اشنت که بازین پس ومیشان آتکگنت وهودا تظاهراتش کوته ما هم وتی هبرنگارناکووشدل نیکشهری تلفون کوت هال دات که تو برو چه هی واقعه هبر وهال بگر بچارچی بیته .

بعدازفتح قلعه توسط حاتم حان نارویی واقعه ی بزرگی اتفاق افتاد اینکه تعدادزیادی از بز ومیش ها مقابل فرمانداری برره در نیکشهر تجمع کردند و ما ناکووشدل نیکشهری خبرنگارمان را تلفنی باخبرکردیم تا از این ماجرا خبروگزارش تهیه کند تا به اطلاع مخاطبان برسانیم.

ناکووشدل چه هی واقعه ما را چو گوشتی که :

ناکو وشدل شرح ماوقع را چنین توصیف می کند که :

دوشی فنوچه یک واجهیا که آهی چوک بنت بکشدارنت آتکه پسی بی گناه ومیارا کشتگی و حاتم حان نارویی کلاته کرگه خوشیا وتی نزدیکن مردمی دعوت کوتگن وچه خوشحالیا شامی داته ورندچه شاما گوشتگه که ما حاتم حان ناروییه برکاتا گون بازین مردمی ها تسویه حساب کنن که هی پس و میشان مروچی داغدارنت یتکگن فرمانداری بررهه دیما اعتراضش کوته بله هی پس ومیشان نزانته نیکشهر دزد بازن که هی بزگین پس ومیش دزدان چه فرمانداری بررهه دیما دزتگنت و هنی نیکشهر پلیس 110 کوچه و په کوچه هی دزانی رنداهنت. الله وت خیر بکنت

شب گذشته یکی از حاکمان فنوج که پسرش بکشداربنت است آمده یک گوسفند بیگناه را کشته و به مناسبت فتح قلعه توسط حاتم حان نارویی نزدیکان خود را از خوشحالی به صرف شام دعوت کرده و بعداز شام گفتند به برکت حاتم حان ما با مخالفانمان تسویه حساب می کنیم.که بزومیش ها ی داغداربرای اعلام انزجارواعتراض از این عمل مقابل فرمانداری برره تجمع کردنداماغافل ازاینکه نیکشهرپراز دزد وسارق است که بز ومیش ها از مقابل فرمانداری برره به سرقت رفته اند و اکنون پلیس 110 کوچه به کوچه دنبال سارقین است و خداخودش به خیر بگذراند.   

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391ساعت 23:43  توسط حق گو   | 

ای کاش داداش من هم نماینده مجلس بود

حاشیه های یک معارفه


یونس اربابی بعداز 5سال با مدیریت آموزش وپرورش قصرقند خداحافظی کرد و 45 کیلومتربه سمت غرب پیش رفت و مدیریت آموزش وپرورش شهرستان نیکشهررا برگزید.روز گذشته مراسم معارفه وی در نیکشهر برگزارشد ما هم حاشیه های این مراسم را از دو وبلاگ ویکی لیکس نیکشهر ونیکشهردات کام قرض گرفتیم تا به اطلاع مخاطبان برسانیم .

* حاشیه این جلسه:

* قرار بود ساعت 11 این جلسه برگزار شود که ساعت 11/45 دقیقه برگزار شد.
*قبل از جلسه آقای رضا آبخضر بدنبال تماس با دوستانش آقایون ج.ا  - ح .م  و   ا.ر بود .
*از قصرقند کنارک و سرباز مسولین و معتمدین و فرهنگیان شرکت کرده بودند.
*با آمدن مهمانان جایی برای نشستن نبود.
* روبوسی با مسولین بعد از جلسه در محوطه کانون زیاد بود.باید وقت میگرفتی.
*ج .ا  بعد از مراسم دم در کانون یه لحظه با ماشین پژو نیش ترمزی زده و رد شد. احتمالا دیر رسیده بود.

گفتنی است در این مراسم باشکوه مهمانانی از شهرستانهای سرباز- ایرانشهر- کنارک و چابهار و بخشهای بنت فنوج لاشار و قصرقند شرکت داشتند و در سالن جلسه جایی برای نشستن نبود و تعدادی از مهمانان مجبور بودند خارج از جلسه در سالن و یا زیر آفتاب سوزان بیرون قدم بزنند.

اما نظر ما:

" ای کاش داداش من هم نماینده ی مجلس بود. "

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391ساعت 2:20  توسط حق گو   | 

نرحنامه انواع میوه وتره باردرچابهارصرفا جهت مطالعه

روزگذشته نرخ نامه ی انواع میوه وتره بار چابهارازسوی اسماعیلی رییس اداره صنعت،معدن تجارت منتشرشد،باخودگفتم خداخیرشان بدهد درماه مبارک رمضان بالاخره چند روز آخرش میو ه ها ارزان شد خوشحال وخندان به بازارفجر چابهاررفتیم امانرخ میوه ها با آنچه که در نرخنامه درج شده بود زمین تا آسمان فرق داشت ما هم اطاعت امر کردیم و با شماره تلفن های مندرج در پایین نرخنامه تماس گرفتیم وبهشان یادآوری کردیم وگفتیم (گیلاس 8هزارتومان ،زردآلو6هزارتومان) که درجواب به ما گفتند:این نرخنامه صرفا جهت مطالعه است و کارآیی عملی ندارد .مخاطبان عزیزشما هم اگرمثل ما بیکاربودید نرخنامه را مطالعه نموده و آن را جدی نگیرید.


چابهار- كمیسیون نظارت برسازمان های صنفی چابهار نرخ عمده و خرده فروشی انواع میوه و تره بار به مدت یك هفته را در این شهرستان اعلام كرد.

'مهدی اسماعیلی' رییس اداره صنعت، معدن و تجارت چابهار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا نرخ جدید هر كیلوگرم عمده و خرده فروشی انواع میوه و تره بار در میادین این شهر بندری را بدین ترتیب اعلام كرد:
عمده فروشی خرده فروشی
گوجه فرنگی 7000 ریال، 9100 ریال / سیب زمینی 7200 ریال ، 9350 ریال /
كدو خورشتی 7600 ریال ، 10000 ریال / پیاز زرد شیری 9000 ریال ، 11700 ریال /
پیاز قرمز 9000 ریال ، 11700 ریال / كلم برگ 7000 ریال ، 9000 ریال /
فلفل دلمه ای 9750 ریال ، 12700 ریال / فلفل ریز 17000 ریال ، 21000 ریال /
هویج 12000 ریال ، 15000 ریال / كلم قرمز 12000ریال ، 15000 ریال/
گل كلم 13000 ریال، 16000ریال / خیارگلخانه ای 10800 ریال ، 14000 ریال /
خیار درختی 8000 ریال ، 10500 ریال / كاهو 7600 ریال ، 9900 ریال /
بادمجان قلمی 7000 ریال ، 9000 ریال / كاهوچینی 12000 ریال ، 15000ریال /
هندوانه 6500 ریال ، 8500 ریال / خربزه مشهدی 10000 ریال ، 13000 ریال /
فلفل كبابی 35000 ریال ، 36000ریال / سیب درختی زرد 29000 ریال ، 34800 ریال / سیب درختی قرمز 29000 ریال ، 34800 ریال / گلابی 30000 ریال ، 36000 ریال /
سیب گلاب 20000 ریال ، 25000 ریال / كیوی 18000 ریال ، 21600 ریال /
پرتقال خارجی 17000 ریال ، 20500 ریال / موز وارداتی 19400 ریال ، 23200 ریال / پرتقال والنسیا 16200 ریال ، 19500 ریال / انگور سیاه 26900 ریال ، 32300 ریال /
انگور سفید 19400 ریال ، 23300 ریال / هلو انجیری 19400 ریال ، 23300 ریال /
هلو 17200 ریال ، 20500 ریال / شلیل 35400 ریال ، 42500 ریال /
طالبی 13000 ریال ، 16000 ریال / گیلاس 57900 ریال ، 66600 ریال /
زردآلو 24700 ریال ، 29700 ریال / آلوزرد 16700 ریال ، 21000 ریال /
آلو قرمز 16200 ریال ، 19400 ریال / لیموترش 20000 ریال ، 25000 ریال.
اسماعیلی اضافه كرد: قیمت خرده فروشی محصولاتی كه در این نرخنامه وجود ندارد بر اساس فاكتور خرید معتبر به اضافه 30 درصد سود محاسبه می شود.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت چابهار اظهار داشت: قیمت عمده فروشی محصولاتی كه در این نرخنامه ثبت نشده بر اساس فاكتورخرید هفت درصد سود به اضافه 1200 ریال هزینه محاسبه خواهد شد.
اسماعیلی بابیان اینكه تمامی 'بارفروشان' موظف به ارائه فاكتور فروش به خریداران و تمامی 'خرده فروشان میوه و تره بار' موظف به نصب اتیكت قیمت كالا هستند، افزود: شهروندان چابهاری درصورت مشاهده تخلف، گرانفروشی و احتكار می توانند باتلفن های 124، 3333544 به ستاد خبری بازرسی و نظارت و یا تلفن 2221968 اتحادیه بارفروشان چابهار اطلاع رسانی كنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم مرداد 1391ساعت 18:41  توسط حق گو   | 

سهمیه بندی شرکت کنندگان درمراسم معارفه استاندارجدید سیستان وبلوچستان  خبرویژه   


مراسم معارفه حاتم نارویی استاندارجدید سیستان وبلوچستان فردا(دوشنبه 23 مردادماه سال جاری) ساعت 16 درمحل تالار فردوسی دانشگاه سیستان وبلوچستان برگزارمی شود.

برپایه همین گزارش این مراسم درحالی برگزارمی شود که تعداد شرکت کنندگان از شهرهای مختلف استان سهمیه بندی شده اند .

این گزارش می افزاید:سهمیه شهرستان نیکشهر برای حضور در این مراسم 55 نفر(شهرنیکشهر 15نفر وبخش های مختلف 10 نفر) اعلام شده است.

این گزارش حاکی است:مهم ترین شرکت کنندگان دراین مراسم شامل:لاشار:میرلاشاری ها ،فنوج:محمدی ها وشیرانی و قصرقند:??خواهند بود.


+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم مرداد 1391ساعت 13:22  توسط حق گو   | 

آقا می آید ولی نمی دانم کجا راسک یا نیکشهر؟؟؟؟؟؟؟

یک خبر کوتاه:مانشنیدیم به ماگفتند آقا می آید البته جدی جدی می آید یعنی این جمعه بیاید شاید نه چون این آقای ما پشتش قرص است به اربابش ،اربابی که وی برایش تلاش های زیادی در ایرانشهر به خصوص درفصل انتخابات همین دوره کرده ،بزرگان می گویند درایرانشهر 12هزار رای سرگردان که صاحب این آرا ایرندگانی ها هستند که همین آقا آنها را برای اربابش هدایت کرده واقعا به عظمتش پی ببرید.

این آقا زمانی رییس آموزش وپرورش بنت بود،آدرس بهتری به شما می دهم حرف اول نامش "الف" و فامیلش "د"وعضو انجمن مقام دوستان ایران است البته به ما گفتند که ایشان در یکی از شهرهای قلمرو امپراطوری ارباب یعنی راسک یا نیکشهر خواهند آمد و پستش هم فعلا سکورویتی است ولی شاید آموزش وپرورش ویا بخشداری یکی از همین نقاط بعدا بهتان خواهیم گفت.

ما هم از قبل بهشان تبریک عرض می نماییم. چرا که رییس می شود .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم مرداد 1391ساعت 5:19  توسط حق گو   | 

مرثیه ای برای حادثه دیدگان زلزله ی استان های آذربایجان شرقی وغربی


از چه لرزیدی زمین؟

به کدام گناه صورت مادر اشک شد و
صورت کودک تباه؟
وزن بی پناهیشان آنقدر زیاد بود که تاب نیاوردی؟
از چه لرزیدی
...
...که قلب ایران اینگونه میسوزد؟
از چه لرزیدی .....هان؟
از چه لرزیدی.....................!!!

زمین لرزه‌های شدیدی عصر امروز شهرهای استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و اردبیل را لرزاند. این لرزش ها که در اغلب شهرهای منطقه کاملا محسوس بوده و موجب وحشت مردم، اختلال در تلفن ثابت و همراه، قطع برق و آسیب به راههای ارتباطی در برخی مناطق شده است. بر اساس آخرین گزارش‌ها، زلزله امروز تاکنون ۱۸۰ کشته و بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ مجروح داشته است.

این مصیبت بزرگ رابه همه ایرانیان، بویژه هموطنان آذری، بخصوص مردم داغ دیده ی اهر، ورزقان و هریس، تسلیت  عرض می نمایم. انشاء الله خداوندتبارک وتعالی به عظمت این شب های مقدس، رفتگان این حادثه را قرین رحمت گرداند و به بازماندگان و صدمه دیدگان صبر جمیل واجرجزیل عطا فرماید.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم مرداد 1391ساعت 4:26  توسط حق گو   | 

سفرنامه ی اینترنت پرسرعت باالاغ ویژه به قصرقند

یه روز ما هم هوس کردیم که برویم یک خط پرسرعت اینترنت بگیریم پس کارت یارانه را برداشته و رفتیم سوار الاغمان شدیم و به سوی قصرقند رهسپار شدیم با دلی خوش که دارم اینترنت پرسرعت میگیرم خلاصه پرسان و جویان دفتر خدمات ارتباطی برره را پیدا کردیم و ترمز دستی الاغمان را کشیده و وارد دفتر شدیم و بعد از کلی دنگ و فنگ اداری ثبت نام کردیم رفتیم خونه
یک ماه گذشت اما هنوز این نت پر سرعتمان فعال نشده آقا ما همه ی دیارانه های خانواده را برداشتیم که نت بگیرم این چه وضعی است
دوباره سوار بی ام وی خود شده و رفتم برره آقا چه شده هنوز هم این خط ما وصل نشده گفتند که هنوز هم وقت میبرد که بیایند این خط را درست کنند آن هم از خارج این آقای شهرام ریگی که پولهای مارو خورد و یه آب هم روش
رفتم به فرمانداری ترمز دستی الاغم را کشیدم و یک چنگل اسپست به او دادم کسی الاغم را نمیدزدد چون دزدگیر ماجیکار داره اونهم اصلش رو
وارد فرمانداری شدم وقتی که وارد اتاق فرماندار شدم دیدم فقط یه صندلی وجود داره اما ناگهان صندلی چرخی خورد و فرماندار برره را دیدم مردی بود قد کوتاه بود اما فردی کاری است اما صد حیف که ملنگ(کارمندش)و غیره کارمندان به حرفش گوش نمیدهند دیدم از دست این کاری بر نمیاید ناامید شدم ورفتم بیرون ناگاه دیدم که بی ام وی مرا دارند میبرند یکی مرادبکش باشنده(مرو دسکو)و دیگری غنی تزده(گنی کطه) کارمندان شریف شهرداری آنها با ماشین رفتند ومن با پای پیاده تا به شهرداری رسیدم وارد اتاق شهردار شدم مرد خوبی بود و داره کار میکنه مثلا هر فضای سبزی رو که شهردار قبلی انجام داده بود خراب تا فضای سبز تازه درست کنه گفتیم آقا الاغ مرا آورده اند اینجا بگویید آن را به من بدهند شهردار گفت که باید عوارض بدی تا آزاد بشه بعد هم دیه چونکه الاغ ما یه جفتک انداخته بود و اون کسانی رو که آورده بودند مجروح شده بودند حالا بغیر از عوارض باید دیه هم بدیم خلاصه با شهردار کمی گپ زدم و بهش گفتم که ای کاش پیمانکار اینترنت پر سرعت اللو خودمان بود خیلی خوب بود چونکه همه ی کارهای شهرداری رو میدند به اللو و اونهم برقی کارو تموم میکنه استانداردها رو توجه نمیکنه فقط به جدولها یه کم سیمان میزنه و ولشون میکنه اما کارو یه هفته تموم میکنه
خلاصه ما رفتیم سراغ خرخودمون تا منو دید یه صدایی از خودش درآورد و یه حرکت مثل اسب زورو از خودش در آورد و منم مثل زورو سوارش شدم یه کین پرتی زد و حرکت کردم به سوی خانه
ادامه دارد

به قلم ملابلبل قصرقندی
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم مرداد 1391ساعت 1:14  توسط حق گو   | 

خبرفوری/یونس اربابی مدیرآموزش وپروش نیکشهر شد
  خبرفوری   


یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود ،گفت:یونس اربابی به عنوان مدیر آموزش وپرورش شهرستان نیکشهر منصوب شد.

این فرد مطلع گفت : مراسم معارفه ایشان فردا(یکشنبه 22 مردادماه جاری) برگزارمی شود.

یونس اربابی از جمله مدیران موفق است که عملکرد وی درکارهای گروهی زبان زد عام وخاص است و قبل از این به عنوان مدیر آموزش وپرورش قصرقند مشغول به خدمت بوده است وبا انتصابش در این مدیریت طلسم 14 پست مدیریتی خالی از مدیر شهرستان نیکشهرشکسته شد و امید است سایر پست های فاقد مدیر سروسامان بگیرند و ابهامات دراین خصوص خاتمه یابد.


+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم مرداد 1391ساعت 22:55  توسط حق گو   | 

مطالب قدیمی‌تر